Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako ušetriť čas pri žiadosti o podnikateľský úver?

BRATISLAVA 8. októbra – Rýchly a jednoduchý spôsob získania základných informácií o ponuke bánk je internet. Webstránky bánk sú zvyčajne rozčlenené podľa typu klientov, preto si viete ľahko vyhľadať služby a produkty pre podnikateľov, a na danej podstránke následne úverové produkty a financovanie. Niektoré banky majú na stránke aj formuláre záujmu o podnikateľský úver, ktoré vyplníte a po odoslaní vás banka v najbližších dňoch kontaktuje s požadovanými informáciami. Vo všeobecnosti však platí, že v každom prípade oslovte svoju vlastnú banku a k nej aspoň jednu alternatívu.

Mám predstavu o type a výške podnikateľského úveru. Chcel by som to však vybaviť čo najrýchlejšie. Ako môžem ušetriť čas pri žiadosti o podnikateľský úver?

Ponúkame niekoľko rád, ako môžete efektívne využiť čas pri žiadosti o podnikateľský úver:

• Vopred si telefonicky dohodnite stretnutie s pracovníkom banky, pričom mu v telefóne poskytnite informáciu, že na stretnutí máte záujem získať indikatívnu ponuku a čo najviac informácií. Pracovník banky si tak môže vopred pripraviť potrebné podklady a informácie.

• Telefonicky alebo mailom si vyžiadajte od pracovníka banky kompletný zoznam potrebných tlačív a dokladov k žiadosti o úver spolu s informáciou, ktoré podklady sú potrebné k vypracovaniu indikatívnej ponuky.

• Na stretnutie si so sebou prineste minimálne tie doklady, ktoré sú potrebné k vypracovaniu indikatívnej ponuky.

• Pripravte si zoznam otázok, ktorých odpovede potrebujete k tomu, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť pre jednu z ponúk – napr. aká je výška všetkých poplatkov súvisiacich s úverom, ako dlho trvá schvaľovací proces, aké ďalšie neúverové služby a zvýhodnenia banka ponúka a pod.

• Pri prevádzkovom úvere je vhodné zistiť, či banka poskytuje uvedený úver len na rok alebo na dobu neurčitú s možnosťou prehodnotenia. V druhom prípade to predstavuje pre podnikateľa úsporu času v nasledujúcich rokoch – ide o skrátený proces, kedy nie je potrebné predkladať doklady ako pri novom úvere.

Je možné využiť tlačivá jednej banky pri žiadosti o úver v inej banke?

Odporúčame si možnosť akceptácie tlačív iných bánk preveriť v danej banke vopred telefonicky. Ak zvažujete pred podaním žiadosti o podnikateľský úver navštíviť viaceré banky, efektívnym riešením je vyžiadať si od všetkých oslovených bánk požadované tlačivá a nechať si uvedené tlačivá potvrdiť spoločne pri jednej návšteve príslušného úradu.

Pre viac informácií navštívte stránku www.csob.sk .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vrátili ste šancu čistej prírode Skutočný príbeh ženy, ktorá založila svetoznámu vinársku značku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.