Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako predchádzať a riešiť závislosti školákov

BRATISLAVA 7. novembra – Deti v školskom veku sú vystavené novým, nebezpečným druhom nelátkových závislostí. Aké to sú, ako im predchádzať a ako ich riešiť – to sú témy vedeckej konferencie usporadúvanej OZ Profkreatis v spolupráci s Fakultou psychológie Paneurópskej vysokej školy a Slovenskou komorou učiteľov pod záštitou Miestneho úradu Bratislava – Ružinov vo štvrtok 8. novembra.

Nelátkové závislosti detí a mladistvých sú rastúcim celospoločenským problémom. Popri dlhodobo známych látkových závislostiach (alkohol, cigarety, omamné látky) sú fenoménom doby nových technológií. Závislosť na počítačových hrách, internete, sociálnych sieťach, mobiloch, pornofilmoch, gamblerstvo a online gamblerstvo, či kyberšikanovanie.

O tomto naliehavom probléme sa veľmi málo hovorí v príprave a vzdelávaní učiteľov, na vyučovaní v školách, na verejnosti, ale ani v médiách, čiže tam, kde je najväčší dosah na mládež. Prednášateľmi na konferencii budú odborníci z vysokých škôl, Úradu verejného zdravotníctva, Ligy pre duševné zdravie, Ústavu informácií a prognóz školstva, nemocníc a ďalších inštitúcií.

Jedným z vedeckých garantov konferencie je aj dekan Fakulty psychológie PEVŠ, Prof. PhDr. Teodor Kollárik, DrSc. „Je to problém, ktorý už nemožno obchádzať, ale treba sa sústrediť na jeho riešenie zo strany odborníkov a príslušníkov takých vedných disciplín ako sú psychológia, sociológia, medicína, právo i ekonómia. Táto vedecká konferencia vytvára priestor pre výmenu poznatkov a skúseností s nelátkovými závislosťami a právom očakávame prezentovanie prístupov k riešeniu tohto „sociálneho javu“ najmä na školách,“ vyjadril sa Kollárik.

Konferencia je primárne určená pre učiteľov základných škôl a uskutoční sa vo štvrtok 8. novembra v priestoroch Miestneho úradu Bratislava – Ružinov v čase od 9.00 do 17.00 hod.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm v tomto roku podporí dobrovoľnícke projekty svojich spolupracovníkov vyše 43 000 eurami Až 90 % opýtaných neje dostatok ovocia a zeleniny. Novou kampaňou to chce BILLA zmeniť. V jej obchodoch nájdete až do 80 % slovenskej produkcie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.