Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. augusta 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Akadémia vzdelávania pokračuje vo svojej činnosti

BRATISLAVA 21. augusta – Akadémia vzdelávania, ktorá prostredníctvom 36 pobočiek pôsobí na celom území Slovenska, svoju činnosť po 60 rokoch fungovania nekončí. Rozhodnutie pokračovať je výsledkom piatkového mimoriadneho valného zhromaždenia v Trnave, ktoré reagovalo na medializované informácie o finančných problémoch o neistej budúcnosti tejto inštitúcie. Z prítomných 29 delegátov za zachovanie činnosti hlasovali 24 z nich, teda výrazná väčšina zúčastnených.

Valné zhromaždenie sa zaoberalo celkovou situáciou Akadémie vzdelávania, pričom jeho členovia konštatovali, že neexistuje žiaden dôvod na obavy ohľadom jej budúcnosti. Medializované informácie označili za zle interpretované polopravdy, ktoré sa nezakladajú na faktoch.

„Celoslovenské valné zhromaždenie kriticky zhodnotilo situáciu Akadémie vzdelávania a dospelo k záveru, že je životaschopnou vzdelávacou inštitúciou, ktorá bude po úspešnej reorganizácii aj naďalej poskytovať vzdelávanie občanov na najvyššej úrovni tak, ako doteraz,“ uvádza sa v uznesení. Podľa neho je vnútorná reorganizácia potrebná za účelom dosiahnutia vyššej efektívnosti a kvality vzdelávania.

„Dnes sa musíme zomknúť a prekonať túto dočasne nepríjemnú situáciu, aby sme zachovali aj naďalej naše poslanie, ktorým je celoživotne vzdelávanie občanov,“ dodal profesor Michal Valent, dlhoročný člen Ústrednej rady Akadémie vzdelávania.

Akadémia vzdelávania je najväčšou a najstaršou organizáciou celoživotného vzdelávania na Slovensku. Bola založená v roku 1952, má 36 pobočiek, na ktorých zabezpečuje výučbu viac ako 250 akreditovaných programov. Ročne využije jej služby vyše 50 tisíc ľudí. Akadémia vzdelávania je významným členom Európskej asociácie vzdelávania dospelých, Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých v Slovenskej republike a Slovenskej spoločnosti pre kvalitu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Deti v Šamoríne hýbali kostrou, aj rozumom Štátny tajomník Slavomír Partila ocenil tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stretol sa na nich s deťmi aj so samotným Matejom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.