Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. mája 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Aká musí byť najvýhodnejšia hypotéka v roku 2015?

BRATISLAVA 19. mája – Plánujete kupovať byt či stavať dom? Pravdepodobne sa nevyhnete prieskumu trhu s hypotékami. Preto vás určite poteší, že odborná porota hodnotenia Fincentrum&TREND to urobila za vás.

Druhý ročník hodnotenia Fincentrum&TREND ukázal, že Najlepšiu hypotéku 2015 ponúka Tatra banka. Zvíťazila na základe výsledkov hodnotenia v deviatich kategóriách, z ktorých každá mala pri posudzovaní inú váhu. Najdôležitejším kritériom bola úroková sadzba, pri ktorom porota porovnávala najnižší interval aktuálne ponúkaných sadzieb.

Kategóriou s druhou najvyššou váhou bolo tzv. LTV, čiže loan to value ratio. To hovorí o tom, aká časť z hodnoty nehnuteľnosti je krytá úverom. Ďalšími kritériami boli poplatky, možnosť mimoriadnych splátok, transparentnosť, administratívna náročnosť, flexibilita podmienok a komplexnosť ponuky. Novinkou bolo kritérium obľúbenosti.

Aby toho nebolo málo, najlepšia hypotéka od Tatra banky je teraz ešte výhodnejšia. Pri príležitostí osláv 25. výročia svojho založenia ponúka banka limitovanú edíciu hypoték. Najrýchlejších 2 500 klientov, ktorí požiadajú o hypotéku s trojročnou fixáciou, ju získa s úrokom len 2%. V praxi to znamená ušetrenie značnej sumy finančných prostriedkov. Ako príklad poslúži úver na byt vo výške 70 000 s dobou splácania 30 rokov. Ak by úroková sadzba bola napríklad 2,75% (februárový priemer), mesačná splátka by predstavovala 286. Pokiaľ však táto sadzba klesne na 2%, mesačne zaplatíte len 259. Za rok tak ušetríte 324 a za celú dobu splácania dokonca až 9

Svoje nesporné výhody má aj hypotéka pre mladých. Ide o hypotéku so štátnym príspevkom, ktorá má pri trojročnej fixácií úrokovú sadzbu už od 0,05% ročne. Tatra banka okrem hypotéky ponúka aj úvery a pôžičky, požiadať o ne môžete v ktorejkoľvek pobočke alebo cez internet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Problémy s alkoholom môže mať aj dieťa. Psychológ radí, aby rodičia nepoužívali mentorský, karhavý tón Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.