Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ak potrebujete zmenu, netreba na nič čakať

TREND seminár pre ženy poradí a inšpiruje, ako začať s podnikaním

Bratislava, 9.6.2017 – Pracovať celý život v jednej brandži či dokonca jednom povolaní… to sa dnes už často nevidí. Niekedy jednoducho dozreje čas na to, aby človek zmenil svoj pracovný život – aj radikálne. Napríklad po materskej dovolenke alebo po odchode z doterajšieho zamestnania a naberie odvahu pustiť sa do podnikania. Ako v ňom svoj talent a schopnosti spojiť aj so slušným zárobkom, presne o tom bude inšpiratívny seminár pre ženy, ktorý sme pripravili v spolupráci so združením E-ženy. O svojich skúsenostiach tu budú rozprávať skúsené podnikateľky a konzultantky, ktoré sa pred časom ocitli v podobnej situácii a na seminári ochotne poradia, ako začať.

Všetky informácie o seminári vrátane registrácie nájdete tu : https://konferencie.etrend.sk/seminare/trend-seminar-pre-zeny/program-recept-na-sebestacnost-od-uspesnych-zien-2017.html

Napríklad Gabriela Revická, spoluzakladateľka projektu E-ženy, online podniká od konca 90. rokov a má za sebou rad úspešných projektov. Prezradí, ako nasledovať a využiť svoj talent na to, aby ste mohli z neho dobre prosperovať.

Strašiakom, ktorý mnohé ženy od vlastného podnikania odrádza, je legislatíva a byrokracia okolo neho. Ako tieto papierovačky dobre zvládnuť, poradí Katarína Serinová. Odporučí, ktorá právna forma je pre vaše podnikanie najvhodnejšia, aké sú rozdiely, výhody a nevýhody živnosti, s.r.o. a občianskeho združenia, na čo sa pripraviť z hľadiska odvodov, účtovníctva, čo treba sledovať z hľadiska DPH a tiež ako si vypracovať účinný podnikateľský plán.

Postaviť sa na vlastné nohy môžu pomôcť aj záľuby a vlastná zručnosť – alebo sa tak dá aspoň privyrobiť si na materskej dovolenke alebo pri hlavnom zamestnaní. Ako na to, poradí Veronika Bošková, ktorá vytvorila viacero hand-made projektov. Keď začali byť ziskové, zväčša ich predala aj s know-how a ďalej fungujú. Táto sféra je veľmi špecifická a platia v nej úplne iné pravidlá ako v bežnom biznise, takže dobré rady od skúsenej podnikateľky sa určite hodia.

Každá z úspešných podnikateliek potvrdí, že jednou z najťažších vecí na jej podnikaní bolo, ako ho zladiť so súkromným životom a s rodinou, ako nájsť ten správny „balans“ medzi prácou a rodinou. Presne tejto téme sa bude na seminári venovať Andrea Trávničková. Bohumila Ďurišová bude zase hovoriť o tom, prečo sa oplatí vyskúšať napríklad prácu virtuálnej asistentky, ktorá tiež môže byť užitočným doplnkovým príjmom.

Aby seminár nebol len o teórii, akokoľvek dôležitej a užitočnej, pozvali naň organizátori aj niekoľko ďalších úspešných podnikateliek, ktoré tu budú prezentovať svoje projekty a porozprávajú o svojich skúsenostiach. Napríklad Miroslava Števková predstaví príklad zdieľaného podnikania Ja spravím i svoj unikátny nápad Záchodový hrdina Pee hero, ktorý má medzinárodný úspech. Autorka e-shopu so zahraničnými značkami Iveta Budajová prezradí jeden vzorec, ktorý ak pochopíte, môžete podľa neho zrealizovať úspešné projekty. Miroslava Kromková a Grétka Pakšiová z bratislavských fitnescentier Fitcurves budú hovoriť o svojich skúsenostiach z franchisingu, o jeho výhodách a nevýhodách.

Svoje skúsenosti pridajú aj dámy, ktoré strávili časť svojho pracovného života v korporáciách, ale rozhodli sa tento svet opustiť. Napríklad Daniela Tejkalová si po rokoch práci v korporácii kúpila koňa a stala sa „koučkou v sedle“. Psychologička Dáša Polievková takmer celý život pôsobila na vysokých postoch, posledné roky tiež vo veľkej korporácii. Priblíži svoje postrehy a aktuálne pohľady na svet podnikania.

A ak si niekto myslí, že podnikanie nie je pre ženy, ktoré majú viac detí, o opaku ho presvedčí mladá lekárka Ivana Jungová, matka štyroch detí. Venuje sa alternatíve, radí o zdravom životnom štýle a píše knihy pre deti, takže môže byť tiež inšpiratívnym príkladom.

K téme

Vilabyty – najvýhodnejší developerský projekt, ktorý aktuálne nemá konkurenciu Chladničky Bespoke sú vďaka umelej inteligencii ešte úspornejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.