Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Aj pri jubilejnom desiatom Dakare je partnerom Jakeša OMV

Bratislava, 23. novembra 2016 – Po prvýkrát v histórii v Paraguaji a po desiatykrát osedlá motorku Ivan Jakeš na slávnom preteku Dakar. Tisíce kilometrov po Paraguaji, skalnatých púšťach Argentíny i andských chodníčkoch Bolívie. Dakar 2017, budúcoročná edícia najslávnejšej rally sveta, dôkladne preverí všetkých jazdcov a jubilejne desiatykrát aj Ivana Jakeša. Zdolať technickú, rýchlu i náročnú trať z Aunción do Buenos Aires s podporou OMV pomôže nášmu závodníkovi aj nový stroj, ktorý predstavil na čerpacej stanici OMV Einsteinova v Bratislave.

Každý rok sa tím Ivana Jakeša snaží pripraviť stroj lepšie a kvalitnejšie. „Dúfam, že tento rok bude motorka pripravená dokonale a obaja dôjdeme v zdraví do cieľa,“ dodal s úsmevom. Minulý rok ho sprevádzala smola v podobe zranení. Ivan Jakeš však aj napriek ním bojoval, kým sa dalo a aj cez bolesť sa snažil preteky dokončiť. Tento rok si však verí

„Rozhodol som sa nič nezanedbať a moja príprava je ak nie najťažšia tak jedna z najťažších. Od začiatku septembra sa sedem dní v týždni pripravujem s kondičným trénerom Milanom Kabátom,“ hovorí pretekár.

Ivan Jakeš ostal verný motorke KTM 450 – čiže nadupanému štvortaktu samozrejme v novom facelifte. So svojím novým strojom sa však krátko po predstavení hneď aj rozlúči. Juhoamerický Dakar má totiž okrem náročnej trate pre pretekárov vždy aj logistické výzvy. Všetku výbavu a veci, vrátane motorky, už pripravili, pretože v najbližších dňoch musí odcestovať do Argentíny. Plavba loďou trvá päť týždňov, takže technika sa v podstate musí chystať dva mesiace pred začiatkom súťaže a vráti sa dva mesiace po jej skončení. Jakeš si „náklad“ prevezme 28meho až 29teho decembra.

Čo jazdcov v januári v úvodných etapách čaká je aj pre nich prekvapením. „Informácií je veľmi málo a pravdupovediac sa o to ani nezaujímam. Pre mňa sa myšlienky na preteky začnú vždy večer pred etapou, keď dostanem mapy a každú jednu chcem ísť tak, ako by bola rozhodujúca,“ hovorí Ivan Jakeš, pre ktorého je jeho symbolicky desiaty ročník dôležitý. Jeho doposiaľ najlepšie umiestnenie bolo štvrté miesto, no netají sa vyššími ambíciami. „Nemám už nižšie ako to vyhrať práve po jubilejný desiaty raz,“ priznáva náš najskúsenejší pretekár.
Poháňať ho na ceste k úspechu bude aj OMV Slovensko. „OMV je mojím partnerom a vyzerá, že naša spolupráca bude dlhodobá a úspešná,“ hovorí pretekár. Že si vybral práve OMV nie je náhoda – úspešný jazdec vie, že kvalitné palivo je dôležité.

Na svojich cestách totiž najazdí tisíce kilometrov po celom svete. „Vždy používam to najkvalitnejšie dostupné palivo,“ hovorí a dodáva, že nedá dopustiť na prémiový rad palív MaxxMotion.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 91 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb – čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 180 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 966 pracovných miest.
Viac informácií nájdete na www.omv.sk.

OMV Aktiengesellschaft

S predajmi v rámci skupiny 23 miliárd eur a 24 100 zamestnancami v roku 2015 je OMV Aktiengesellschaft najväčšou obchodovateľnou priemyselnou spoločnosťou Rakúska. Prieskumný a produkčný segment má silné postavenie v Rakúsku, Rumunsku, Severnom mori, Blízkom východe a v Afrike a rozširujúce sa medzinárodné portfólio. Denná produkcia v roku 2015 bola približne 303-tisíc barelov denne. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku. V segmente rafinácie má OMV ročnú kapacitu rafinácie na úrovni 17,8 milióna ton a ku koncu roka 2015 prevádzkovala približne 3800 čerpacích staníc v 11 krajinách. V roku 2015 dosiahol objem predaja plynu 110 TWh.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

Michael Kolář a jeho triky pre lepšiu jazdu na e-biku SkyToll úspešne otestoval satelitné mýto v Indii

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.