Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Aby váš bazén mal pekné sny

BRATISLAVA 5. októbra – Asi každý sa nerád lúči s krásnym letom a osviežujúcim kúpaním vo svojom záhradnom bazéne. Sezóna však bohužiaľ končí a prichádza čas pripraviť bazén na zimu. Ak bude správne zazimovaný, bezpečne prečká mrazivé mesiace a na začiatku budúcej sezóny bude jeho opätovné uvedenie do prevádzky jednoduché a bezproblémové. Nadzemné bazény a bazény, ktoré sa dajú čiastočne zapustiť do zeme, si môže pri dodržaní správneho postupu zazimovať každý sám.

Kedy je správny čas zazimovať bazén? Podľa odborníka na bazénové technológie Michala Dluhoša z Mountfieldu to môže byť kľudne už za týždeň – dva.

„Zazimovanie bazénu by malo prebehnúť v čase, keď sa minimálne nočné teploty vzduchu ešte nedostávajú trvalo pod bod mrazu a teplota vody je medzi 10 až 15 °C,“ vysvetľuje Dluhoš.

Takže, ako na to? Najprv je potrebné postarať sa o očistu bazénu a vody. Z hladiny aj z dna odstráňte všetky nečistoty. Následne odpustite z bazéna vodu asi 10 cm pod skimmer. Namiesto hlavy vratnej trysky naskrutkujte zátku vratnej trysky.

Do zvyšnej vody dobre vmiešajte, podľa návodu na obale, zazimovací prípravok Azuro Zima, ktorý bude až do jari účinne zabraňovať rastu rias a vzniku zákalov.

Náležitú starostlivosť je podľa Dluhoša potrebné venovať aj výbave bazénu.

Z pieskovej filtrácie demontujte čerpadlo aj hadice a vylejte z nich zvyšnú vodu. Vodu vypustite aj z filtračnej nádoby. Ak máte bazén vybavený solárnym ohrevom, odpojte jeho panely, vysajte z nich vodu a uložte ich na miesto, kde nemrzne. V prípade, že využívate tepelné čerpadlo, odpojte ho od elektrickej siete, uzavrite obtokové ventily a zo zariadenia vypustite vodu. V bazéne nemôžu zostať bazénové schodíky ani plavecký protiprúd. Preto ich vyberte, očistite a uložte do

Na záver zakryte bazén krycou plachtou, ktorá ochráni vodu počas jesene pred padajúcim lístím a inými nečistotami. A je hotovo, váš bazén je uložený na zimný spánok.

Majiteľom zapustených bazénov – aj z dôvodu, že bývajú vybavené sofistikovanejšou technológiou – odporúča Michal Dluhoš z Mountfieldu, aby ich zazimovanie zverili radšej profesionálom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou Slovenské národné parky ponúkajú prekvapivé zážitky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.