Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

360 ton slovenských výrobkov v Rusku

BRATISLAVA 19. júna – Dnes prijal na oficiálnom stretnutí mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie v SR Pavel Kuznecov profesora Štefana Kassay, predsedu Dozornej rady I. D. C. Holdingu, a.s. Cieľom stretnutia bolo informovať veľvyslanca o dosiahnutých úspechoch v rámci exportu slovenských cukroviniek a trvanlivého pečiva. Profesor Štefan Kassay na stretnutí uviedol analýzu rastu exportu na ruský trh, ktorý medziročne rástol od roku 2000 okolo 14%. Ďalej predseda Dozornej rady I.D.C. Holdingu konkretizoval: „Celkový objem dodaného tovaru na ruský trh za rok 2012 bol približne 360 ton, v eurách to predstavuje sumu 1,54 mil.“

Uvedené výsledky prekvapili Pavela Kuznecova a vyjadril sa: „Poznám slovenské výrobky a som presvedčený o ich vysokej kvalite. Veľmi rád podporím úsilie o získanie ďalších kontaktov, potrebných pre ešte väčšie uplatnenie sa na ruskom trhu.“

Ďalej profesor Štefan Kassay predstavil pentalógiu Podnik a podnikanie, ktorej je autorom. V ruskom jazyku doteraz vyšli dva zväzky. Ing. Natália Kultanová, prekladateľka tretieho zväzku, na stretnutí povedala: „Publikácia sprístupňuje informácie, ktoré sú užitočné a potrebné pre podnikateľov ako aj študentov. Profesor Kassay pozná európske prostredie a je úspešný v riadení podniku. Preto sú jeho skúsenosti inšpirujúce a z pentalógie Podniku a podnikanie sa tak stáva veľmi užitočný študijný materiál.“

Neplánovaná veľká prezentácia pentalógie v Petrohrade
„Podnik a podnikanie sa stretol v Ruskej federácii s nebývalým záujmom,“ konštatoval Štefan Kassay. Koncom apríla, počas konania VII. Sanktpeterburskeho Medzinárodného knižného veľtrhu v Petrohrade sa konala prezentácia druhého zväzku pentalógie. Prezentácie sa zúčastnilo veľké auditórium knihovníkov, kníhkupcov, špecialistov a odborníkov z oblasti masovo-komunikačných informácií. Profesor Štefan Kassay upozornil, že takéto prezentácie sa zvyknú robiť len pri vydávaní prvého a posledného zväzku. Podľa I. Vasilieva, generálneho riaditeľa, člena korešpondenta Ruskej akadémie vied (RAN), si túto prezentáciu vyžiadali samotní účastníci knižného veľtrhu. Veľvyslanec Ruskej federácie v SR Pavel Kuznecov na záver zdôraznil potrebu spolupráce a veľký prínos publikačnej činnosti vedca a podnikateľa Štefana Kassaya v medzinárodnom meradle.

I.D.C. Holding na zahraničných trhoch
V roku 2012 uviedla spoločnosť I. D. C. Holding, a.s. v Ruskej federácii na trh niekoľko noviniek. Produktový rad Verbena rozšírila o nové bylinkové furé – Verbena Ženšen a Čierna ríbezľa a súčasne pokračovala v rozšírení distribúcie roksových cukríkov.

Pre rok 2013 spoločnosť plánuje ponúknuť spotrebiteľom na ruskom trhu nové produkty vhodné aj pre diabetikov, a to celomáčané oblátky Ela 25g v dvoch príchutiach a obvodovo máčané oblátky Dialky.

I.D.C. Holding, a.s., ďalej vyváža slovenské výrobky do Českej republiky, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Rumunska, Lotyšska, Švédska a do Veľkej Británie. V roku 2013 chystá výraznejší prienik svojich výrobkov na trhy arabských krajín ako Líbya, Jemen, Kuvajt a Irak.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Trenčianska univerzita získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu Keď ti život dá „Citróna“, urob z toho najväčší hokejový sviatok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.