Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. mája 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

260 tisíc USD na boj s podvýživou a prekonaný svetový rekord

BRATISLAVA 12. mája – Spoločnosti Amway sa podarilo prekonať Guinessov rekord v najväčšej koláži vytvorenej z otlačkov rúk. Počas kampane Power of 5 zameranej na boj s podvýživou detí sa ich podarilo nazbierať celkom 260 872.

Z tohoto počtu bolo 75 200 uznaných komisiou pre Guinessove rekordy ako platných. Pôvodný rekord bol 30 006 otlačkov. V rámci kampane Power of 5 spoločnosť Amway prisľúbila darovať za každý otlačok jeden dolár na boj s detskou podvýživou. Darovaná čiastka bola vypočítaná z celkového počtu, celkom tak bolo vybraných viac než 260 tisíc USD.

Otlačky rúk boli zbierané predovšetkým na akciách Amway a ich obchodných partnerov, napríklad v priebehu športových podujatí či školení. Desaťtisíce ľudí sa tak spojili, aby podporili snahu riešiť globálny problém podvýživy. Podľa WHO zahynie na svete ročne 7 miliónov detí mladších ako päť rokov. U 45 percent z nich je hlavnou príčinou podvýživa.

Podstatou kampane Power of Five je distribúcia výživových balíčkov Nutrilite Little Bits do oblastí, kde deti trpia podvýživou. Prášok Little Bits obsahuje 15 dôležitých vitamínov a minerálov a dajú sa jednoducho zamiešať napríklad do nápoja či do jedla.

Výrobok bol vyvinutý na základe doporučení Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v oblasti výživy pre deti od šesť mesiacov do päť rokov.

Cieľom kampane je však tiež upozorniť na problematiku podvýživy vo svete a podporiť diskusiu o možných riešeniach. „Tým, že sme zapojili zamestnancov a obchodných partnerov Amway, sme odštartovali hnutie, ktoré môže pomôcť desiatkam tisíc detí na svete. A to sme ešte len na začiatku,” hovorí Jeff Terry, globálny manažér pre spoločenskú zodpovednosť Amway. Koláž vytvorená z otlačkov je k videniu v Centre pre optimálne zdravie Nutrilite v Buena Parku v Kalifornii. Dielo v tvare stromu vytvorila výtvarná umelkyňa Georgia Taylor z Michiganu.

Hoci bol svetový rekord prekonaný, kampaň Power of 5 stále pokračuje. Cieľom spoločnosti Amway je dodávať zadarmo Little Bits deťom do 15 krajín (ako zatiaľ distribúcia prebieha, môžete zistiť tu).

Prispieť na kampaň Power of 5 sa dá na našich stránkach (len po prihlásení).
https://www.amway.cz/product/101568,nutrilite-power-of-5#.VUnFT_ntlBc

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelé správy z Lidla: Viac ako 100 000 odovzdaných PET fliaš a plechoviek Do Slnečníc sa sťahujú lekári špecialisti, otvárajú ambulancie aj kliniky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.