Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

14. ročník skautského festivalu Soaré 2013 opäť bez alkoholu a drog

BRATISLAVA 23. apríla – V poradí už štrnásty ročník skautského festivalu Soaré sa bude konať v dňoch 26. až 28. apríla 2013 v Banskej Bystrici. Tento dvojdňový festival sa opäť tradične ponesie v duchu dobrej zábavy bez drog a alkoholu.

Skautský hudobný festival Soaré je jediným svojho druhu na Slovensku a v Českej republike. Jeho cieľom je okrem iného predstaviť piesne, ktoré sa hrávajú na skautských akciách a oslovujú súčasnú generáciu skautov. Zároveň poskytuje hudobným začiatočníkom priestor prezentovať sa pred

Festival, ktorý je výnimočný tým, že sa stovky nadšencov dokážu skvele zabaviť aj bez alkoholu a iných drog, bude tradične trvať dva dni a nebude chýbať zaujímavý program. Účastníci budú mať možnosť vypočuť si niekoľko koncertov venovaných folkovej scéne, jamsession i rockovým kapelám. Vystúpi napríklad na Slovensku známa kapela Chikilikitu-a, či kapela Rawdeus z Českej republiky. Účastníci si tiež budú môcť vybrať z bohatej ponuky sprievodných programov v podobe rôznych hier, športov, tancov a workshopov.

Ani tento rok nebudú chýbať populárne Letokruhy, kde budú najstarší skauti vo veku od 16 do 26 rokov – roveri – diskutovať a vymieňať si skúsenosti, rady a inšpirácie. Účastníci budú mať tiež možnosť napĺňať roverské heslo ,,Slúžim“ a pomôcť bystrickým skautom pri úpravách v skautskom dome, zúčastniť sa na splave rieky Hron, alebo absolvovať rýchlu zoznamku, či záchranársky kurz.

Tohtoročný festival, ktorý organizujú banskobystrickí skauti, sa bude niesť v duchu storočnice skautingu na Slovensku a osláv sv. Juraja, patróna skautov. Oslavy prebiehajú po celý rok a 24. apríla 2013 budú slovenskí skauti pri príležitosti osláv sv. Juraja celý deň nosiť skautskú šatku.

Festival a jednotlivé podujatia budú prebiehať na viacerých miestach v rámci Banskej Bystrice a bude otvorený nielen skautom, ale i širokej verejnosti.

Všetky podrobné informácie o programe a priebehu festivalu sú prístupné po registrácii aj na webovej stránke www.soarefest.sk.
Skauting je dobrovoľná, nepolitická, výchovná organizácia pre mladých ľudí, otvorená všetkým bez rozdielu pôvodu, národnosti, rasy, náboženského vyznania alebo politického presvedčenia a v tomto roku oslavuje storočnicu svojho pôsobenia na Slovensku. Poslaním skautingu je prispieť k plnému rozvoju mladého človeka a jeho príprave na plnohodnotný život. Slovenský skauting je jednou z najväčších výchovných organizácií pre deti a mládež. Združuje približne 6 000 chlapcov, dievčat a dospelých dobrovoľníkov vo viac ako 100 mestách a obciach na Slovensku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Faster Than a Train: Byť rýchlejší ako vlak a správať sa ekologicky Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.