Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

10 tipov, ako zvládnuť platby po novom

BRATISLAVA 27. novembra 2015 (WBN/PR) – Tak ako väčšina Európanov aj my budeme od 2. februára zadávať do bankových platobných príkazov číslo účtu v tvare IBAN.

Takto si to zjednodušíte:
Preddefinovanie platobných partnerov
Pre opakujúce sa platby si vytvorte v internet bankingu platobných partnerov. IBAN tak zadávate len raz a pri ďalších platbách ho máte automaticky predvyplnený.

Trvalé príkazy
Nastavte si už dnes trvalé príkazy a platby budú odchádzať automaticky v tvare IBAN.

SEPA INKASO
Zriaďte si v banke súhlas na SEPA inkaso pre vašich dodávateľov a o vaše platby sa postará banka.

Elektronické zasielanie faktúr
Nechajte si posielať elektronické faktúry a číslo účtu v tvare IBAN si z nich môžete pohodlne skopírovať do internet bankingu.

Aplikácia VIAMO
Na menšie platby do 200 EUR použite aplikáciu VIAMO. Peniaze na účet tak môžete poslať jednoduchým zadaním telefónneho čísla príjemcu.

Platba na telefónne číslo
Ak ste klientom VÚB, od decembra môžete posielať platby do 200 eur na telefónne číslo bez potreby zadávania IBAN aj v prostredníctvom mobil a internet bankingu.

Skenovanie QR a čiarových kódov
Pokiaľ vám to váš mobil banking umožňuje, využite skenovanie QR kódu z faktúry alebo čiarového kódu zo šekovej poukážky. Takto načítané údaje budú automaticky prevedené do platobného príkazu.

IBAN skener
Aktívni užívatelia mobil bankingu ocenia IBAN skener. Jednoducho naskenujte IBAN
z faktúry a ten sa vám do príkazu na platbu predvyplní automaticky. Klienti VÚB banky ho majú k dispozícii od decembra.

Prevodník IBAN
V prípade, že nemáte k dispozícii číslo v tvare IBAN, ako klient VÚB nájdete v internet bankingu pomôcku, prostredníctvom ktorej IBAN zistíte.

Online poradňa
Každá zmena so sebou prináša aj otázky. Tie ohľadom SEPA a s tým spojených noviniek ohľadom platieb môžete zaslať do poradne, ktorú na stránke www.vub.sk/sepa spustila VÚB banka. Na všetky je pripravená odpovedať zástupkyňa generálneho riaditeľa Elena Kohútiková.

Viac informácií nájdete na www.vub.sk/sepa

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Darujte výnimočnosť: Potešte blízkych na Vianoce špičkovými pomocníkmi Miele Podľa čoho si Slováci najčastejšie vyberajú knihy?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.