Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

ZŠ Hubeného v Bratislave má novú multimediálnu učebňu

BRATISLAVA 3. septembra – Nový školský rok na Slovensku odštartovalo vyše 2 980 základných a stredných škôl. Do školských lavíc po prvý raz zasadlo aj približne 52 000 žiakov 1. ročníka.Mnohé zo škôl sa však už dlhodobo stretávajú s otázkou, ako zabezpečiť svojim žiakom prístup k moderným technológiám a pomôcť im tak nadobudnúť praktické zručnosti 21. storočia.

Inovatívny prístup k výučbe zvolila Základná škola s materskou školou Jána Amosa Komenského na Hubeného ulici v Bratislave. Jej 490 žiakovmáod 3. septembra k dispozícii novú učebňu vybavenú technológiou Windows MultiPoint Server, ktorá umožňuje učiteľovi naraz centrálne koordinovať prácu všetkých žiakov. Technológia otvára nové možnosti pri výučbe a navyše pomáha šetriť náklady. Úspora financií na hardvér, energiu a údržbu IT môže pre školu predstavovať až 66%.

Žiaci na prácu nepotrebujú kompletné PC, postačuje im len monitor, klávesnica, počítačová myš, prípadne slúchadlá a mikrofón. Ich individuálnu aktivitu monitoruje učiteľ prostredníctvom jeho správcovského počítača alebo servera, cez ktorý môže v jednoduchom grafickom prostredí zadávať a kontrolovaťúlohy.Vďaka jedinečným používateľským účtom má každý žiak svoje vlastné prostredie a pracovnú plochu, pričomsú všetci pripojení k danému správcovskému počítaču alebo serveru.

„Naša základná škola s materskou školou ponúka inovatívne metódy a formy práce vo výchovno-vzdelávacom procese využívaním projektu vysokoefektívneho vyučovania ako aj nové formy práce v oblasti manažmentu. Popri vytváraní neohrozeného prostredia pre žiakov i pedagógov a tvorbe zmysluplného vyučovacieho obsahu,kladieme veľký dôraz na rozvoj jazykových zručností a prirodzené začleňovanie informačných technológií do bežného školského dňa. Preto sme veľmi uvítali iniciatívu MicrosoftSlovakia a ich partnerov o začlenenie našej školy do projektu „Inovatívna škola s ukážkovou učebňou s technológiou MultiPoint“. Veríme, že nielen učitelia, ale hlavne žiaci ocenia možnosť vzdelávať sa v tej najmodernejšej multipointovej učebni, akú dnešné informačné technológie ponúkajú. Budeme otvorení školám, ktoré budú mať záujem sa s týmito technológiami oboznámiť,“ povedala riaditeľka školy Tatiana Kizivatová.

Zastaranú učebňu na moderné pracovisko škola prerobila počas leta v spolupráci so spoločnosťou Microsoft Slovakia, ktorá pre tento projekt oslovila svojich partnerov Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o.,exe spol. s. r. o a eDsystem SK, ktorí tiež prispeli k realizácii projektu. Okrem technológie Windows MultiPoint Server, škola dostala 16 nových zariadení HP MultiSeat, switch, klávesnice a slúchadlá. Všetci učitelia školy navyše počas leta absolvovali aj špeciálne školenie u efektívnemu využívaniu MultiPoint technológie. Novú učebňu slávnostne otvorili predstavitelia všetkých strán v prvý školský deň.

„Teší nás, že sme aj vďaka našej iniciatíve Partneri vo vzdelávaní napomohli priniesť najnovšie technológie tam, kde sú potrebné – žiakom do škôl. Do projektu „inovatívna škola s ukážkovou učebňou s technológiou MultiPoint“ sme školu na Hubeného ulici vybrali ešte pred záverom školského roka. Táto škola oslovila spoločnosť Microsoft Slovakia najmä jej vytrvalou snahou modernizovať jej prostredie na inovatívnu školu 21. storočia, častokrát s nasadením všetkých prístupných zdrojov ako sú zamestnanci, rodičia, absolventi a ďalší priaznivci školy. Veríme, že tento pilotný projekt bude inšpirovať aj ďalších k podobnej aktivite,” povedala Marcela Havrilová, riaditeľka pre verejnú správu spoločnosti Microsoft Slovakia.

Iniciatívu školy ocenil aj starosta mestskej časti Bratislava – Rača Peter Pilinský, ktorý zúčastnil sa na zahájení školského roka. ,,Moderné technológie sú súčasťou nášho sveta i sveta našich detí. Počítačová gramotnosť je dnes rovnako dôležitá, ako znalosť abecedy či násobilky. Počítače a internet budú naše deti sprevádzať celý život. Preto ma teší, že na račianskej škole majú k dispozícii učebňu, ktorá spĺňa najprísnejšie kritériá.“

Podobné riešenie úspešne využíva už napríklad Gymnázium SOU a SOŠ v českých Litoměřiciach, ktoré ocenilo výhody v podobe zníženia nákladov. Skúsenosti učiteľov i žiakov dokumentuje aj krátke video. Prípadová štúdia v anglickom jazyku je k dispozícii tu.

Riešenie Windows MultiPoint Server
Windows MultiPoint Server predstavuje špeciálnu verziu operačného systému pre MultiPoint riešenia. Prináša jednoduchú správu za cenovo dostupné náklady so širokou podporou výrobcov hardvéru. Podstata riešenia je založená na tom, že v rámci siete počítačov existuje iba jeden hlavný centrálny server, na ktorý sa ostatné pracovné stanice pripájajú pomocou tenkých klientov. Vďaka tejto technológii je možné výrazne ušetriť prostriedky na:

– Správu celého riešenia – správca sa stará iba o 1 PC, všetky zmeny a inštalácie softvéru sa okamžite prejavia na ostatných pripojených staniciach
– Náklady na infraštruktúru – nie je potrebné budovať dátové rozvody
– Náklady na prevádzku – namiesto 10 počítačov je potrebný len 1

Iniciatíva Partneri vo vzdelávaní spoločnosti Microsoft
Jednou zo základných iniciatív na podporuvzdelávania je program Partnerivo vzdelávaní, ktorého aktivity a projektysú určené pre základné a strednéškoly a ich učiteľov a žiakov. Iniciatíva
Partneri vo vzdelávaní je realizovanáv 114 krajinách sveta a prostredníctvomnej sa Microsoft snaží aktívnezlepšovať prístup žiakov a učiteľovk moderným technológiám, pomáharozvíjať nové prístupy k vyučovaniu ak profesionálnemu rozvoju učiteľov.Poskytuje im nástroje pre spoluprácu,
zdieľanie poznatkov a skúsenostív rámci regiónu či celého sveta.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Divadelná Nitra REaktivuje vzdelávacie projekty Dnes začína hlasovanie v programe SPPoločne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.