Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Dnes začína hlasovanie v programe SPPoločne

BRATISLAVA 8. septembra – Verejnosť môže od dnešného pravého poludnia svojím hlasovaním ovplyvniť, kto získa 200 tisíc eur z programu SPPoločne. Svoju priazeň môžu až do 5. októbra hlasujúci vyjadriť na stránke www.sppolocne.sk.

Každý má z času na čas pocit, že by rád niečo zmenil vo svojom okolí, čo bude slúžiť alebo pomáhať aj ostatným. Verejné dobro neostalo ľahostajné autorom viac ako 880-tich projektov, ktoré boli do štvrtého ročníka prihlásené. Porota z nich vybrala 150 najlepších. Popis a cieľ jednotlivých projektov je zverejnený na www.sppolocne.sk. Hlasovať za ne možno od dnešného poludnia. Tridsať projektov, ktoré získajú najviac hlasov, bude podporených sumou 3 – 6 tisíc eur.

Porota spomedzi neumiestnených projektov vyberie aj tie mimoriadne zaujímavé, ktoré taktiež získajú finančnú podporu. „Chceme zlepšovať Slovensko prostredníctvom ľudí, ktorí žijú v danom regióne. Oni najlepšie vedia, kde je naša pomoc najviac potrebná,“ zdôrazňuje Ľubica Oreská, programová manažérka projektu SPPoločne a dodáva: „Chceme v ľuďoch vzbudiť nadšenie pre zmenu svojho okolia či komunity. Veríme, že sa to prejaví aj v hlasovaní. Držíme palce všetkým projektom.“

Výsledky hlasovania budú zverejnené počas druhého októbrového týždňa na www.sppolocne.sk, pričom každý môže odovzdať až tri hlasy. Napríklad podobným projektom, akým je komunitná susedská bio záhradka pri zdravotnom stredisku na Hubeného ulici v Bratislave. Neudržiavaný pozemok sa vďaka finančnej podpore programu SPPoločne zmenil na záhony so zeleninou pre rodiny z materského centra Ráčik. „Tento rok nás čaká už tretia úroda našej vlastnej zeleniny. Chutí úžasne. Jednak preto, že je „bio“, ale aj preto, že sme si ju vypestovali sami. Je to skvelý pocit,“ hrdo dodáva Miro Dudlák, jeden z autorov projektu Krasňanský zelovoc.

Zlepšime SPPoločne Slovensko
Súbežne s hlasovaním v programe SPPoločne je pre zákazníkov SPP pripravená súťaž SPPoločne pre Slovensko. Stačí, ak sa hlasujúci zaregistrujú do zákazníckeho on-line portálu Moje SPP prostredníctvom www.sppolocne.sk. Vyhrať môžu 3-dňový wellness pobyt pre 2 osoby v kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorá bola zrekonštruovaná aj vďaka finančnej podpore SPP a Nadácie SPP v grantovom programe Ministerstva kultúry SR – Obnovme si svoj dom. Žrebovanie výhercov sa uskutoční elektronicky každý pondelok, v štyroch žrebovacích kolách. Mená ôsmich výhercov bude SPP priebežne uverejňovať na www.sppolocne.sk od 14. septembra do 12. októbra 2015.

SPPoločne v číslach
Doteraz program SPPoločne podporil už takmer 130 projektov, ktoré celkovo získali 840 000 eur. V kategórii „SPPoločne pre ľudí“ sú projekty z oblasti kultúry či športu a v kategórii „SPPoločne pre domovinu“ sú projekty na rozvoj ekologického vzdelávania či zveľaďovania životného prostredia. Na západnom, strednom aj východnom Slovensku bude odmenených vždy po 10 projektov, z toho 5 v každej kategórii. Viac informácií o všetkých projektoch nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) je najvýznamnejším dodávateľom plynu na Slovensku, ktorý priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 úspešne pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Vďaka tomu je najväčším dodávateľom energií na slovenskom trhu. SPP zabezpečuje spoľahlivé, bezpečné a konkurencieschopné dodávky elektriny a plynu a s nimi spojené služby na Slovensku aj medzinárodných trhoch. Od roku 2014 je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti Slovenská republika, ktorá svoje akcionárske práva vykonáva prostredníctvom Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.

Nadácia SPP je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty. Pre nadáciu je dôležitá otvorenosť, transparentnosť a rovnosť šancí. Finančné prostriedky rozdeľuje prostredníctvom grantov s jasne definovanými podmienkami a prehľadným procesom hodnotenia. Výsledky podpory sú verejne dostupné.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Envirovzdelávanie môže byť moderné aj zábavné F&F je už druhý rok najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.