Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Zmeny vo vrcholových orgánoch a štruktúre skupiny SPP

BRATISLAVA 4. júna – Valné zhromaždenie spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) schválilo v súvislosti so zmenou akcionárskej štruktúry personálne zmeny v predstavenstve a dozornej rade SPP a hospodárske výsledky spoločnosti za rok 2013.

Novým predsedom predstavenstva SPP sa s účinnosťou od 5. júna 2014 stáva Alexander Sako, ktorý v tejto funkcii vystriedal Daniela Křetínského, zástupcu doterajšieho akcionára, spoločnosti Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH). Svoju činnosť v predstavenstve SPP ukončili súčasne zástupcovia EPH: Jan Špringl, Pavel Horský a Jiří Nováček a v dozornej rade SPP Peter Korbačka.

Aktuálny zoznam členov predstavenstva SPP:

Mgr. Alexander Sako
predseda predstavenstva

členovia:
Ing. Milan Hargaš
JUDr. Marián Valko

Aktuálny zoznam členov dozornej rady SPP:

Ing. Michal Ďurkovič
predseda dozornej rady

členovia:
Ing. arch. Tomáš Gál, PhD.
Prof. Ing. Juraj Janočko, CSc., Dr. scient.
Ing. Valéria Janočková
MUDr. Martin Kováč
Ing. Peter Kováč
Ing. Róbert Maguth
Ing. Peter Vaštík
Viera Uhrová
Ing. Robert Zemánek
Ing. Dušan Žák

Reorganizácia skupiny SPP
So zmenou akcionárskej štruktúry je spojená aj reorganizácia skupiny SPP. SPP, najväčší multikomoditný dodávateľ energií na Slovensku, vlastní 100 % podiel v dcérskych spoločnostiach – SPP CZ, a.s. (obchodník s plynom na českom trhu) a SPP CNG, s.r.o. (dodávateľ CNG a prevádzkovateľ siete plniacich staníc na Slovensku). V novej štruktúre SPP vlastní tiež 51 % akcií spoločnosti SPP Infrastructure, a.s., Bratislava, prostredníctvom ktorej spoluvlastní ďalšie dcérske spoločnosti, napr. SPP – distribúcia, a.s. a eustream, a.s.

Hospodárske výsledky SPP v roku 2013
Valné zhromaždenie spoločnosti dnes schválilo hospodárske výsledky SPP za rok 2013. Spoločnosť zároveň na svojej webovej stránke www.spp.sk zverejnila Výročnú správu.

SPP dosiahol v roku 2013 konsolidované výnosy z predaja výrobkov a služieb vo výške 1,878 mld. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o viac ako 6 % nárast, ktorý bol spôsobený najmä aktivitou SPP na komoditnom trhu s cieľom kompenzovať pokles príjmov na domácom trhu.

SPP dosiahol v roku 2013 čistý zisk vo výške 268 mil. eur, čo je oproti roku 2012 pokles o 97 mil. eur. Dôvodom medziročného poklesu je najmä zníženie objemu predaja zemného plynu SPP na domácom trhu v dôsledku rastúcej konkurencie. Ďalším dôvodom je aj ukončenie príjmu z prenájmu tranzitnej infraštruktúry, ktorá vo februári 2013, v súlade s platnou európskou legislatívou, prešla do majetku medzinárodného prepravcu zemného plynu, eustream, a.s.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás Poistná ochrana, ktorú si vaše dieťa zaslúži

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.