Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Žiaci v Ekohre vyzbierali už štyri milióny plastových fliaš

BRATISLAVA 11. marca – Počas prvých troch týždňov trvania „Ekohry boli do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdané 4 000 000 plastových fliaš od nápojov. V Ekohre súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 !

Ekohra, ktorú pre základné a stredné školy usporiadala spoločnosť Lidl, sa blíži do finišu. Odovzdať plastové fľaše môžu súťažiaci už len do nedele 16. marca. Už teraz je však možné hovoriť o obrovskom úspechu. V priebehu prvých troch týždňov totiž súťažiaci odovzdali v sieti predajní Lidl celkovo štyri milióny plastových fliaš od nápojov! Všetky vyzbierané fľaše pritom poputujú vďaka spolupráci s partnerskými organizáciami do zberných dvorov v jednotlivých mestách.

„Od prvých dní vnímame, že Ekohrou žije celé Slovensko. S radosťou počúvame príbehy o tom, že samosprávy mobilizujú občanov, aby sa spojili a pomohli tej – ktorej škole zvýšiť šance na víťazstvo, čo spolu s počtom odovzdaných fliaš poukazuje na úspech nášho cieľa.

Prostredníctvom Ekohry totiž chceme prispieť k budovaniu ekologického povedomia žiakov a motivovať ich k športovaniu,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Vzhľadom na rýchlosť, akou plastové fľaše pribúdajú, a teda aj obrovský nápor na zberné automaty, chceme všetky školy požiadať, aby si odovzdávanie PET fliaš aj v záverečnom týždni naplánovali priebežne. V prípade vyčkávania do poslednej chvíle sa totiž môže stať, že vratné automaty nebudú schopné prijať všetky plastové fľaše.

„Ekohra“ prebieha v termíne od 17. februára do 16. marca, slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční 14. apríla. Princíp „Ekohry“ je jednoduchý. Víťazom sa stane škola, ktorá v stanovenom termíne v predajniach Lidl odovzdá najviac plastových fliaš od nápojov. Pre najusilovnejšie školy sú pripravené mimoriadne zaujímavé výhry.

Prvou cenou je multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur! Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa tiež môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur. Celkovo teda školáci hrajú o ceny v hodnote neuveriteľných 210 000 eur!

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky základné a stredné školy v Slovenskej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

25 víťazných škôl už poznáme, vďaka známemu reťazcu sa deti naučia variť Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.