Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Zažite Cyklomaratón Bratislava – Jasná 2016

BRATISLAVA 13. mája – Aj tento rok sa bude konať cyklistické podujatie pre amatérov CYKLOMARATÓN Bratislava – Jasná. Organizátori pozývajú širokú verejnosť, aby sa zapojila do tohto jedinečného podujatia, počas ktorého budú mať možnosť jeho účastníci spoznať krásy Slovenska, ale aj všetkých nadšencov cyklistiky. Štartovať sa bude 18. júna 2016 zo Zlatých Pieskov v Bratislave, a končí v Jasnej pod Chopkom.

V pozadí tejto jedinečnej športovej udalosti stojí aj impozantný príbeh dvoch „cyklo-nadšencov“. V roku 1989, počas nádherného jarného počasia sa na Chopku lyžovali dvaja páni – Dušan Kvasnica a Jozef Tóth. Zrazu padla otázka: „Čo keby sme sa sem vybrali na bicykloch?“ Hovorí Dušan a Jozefovi viac nebolo treba. Ešte v ten deň vznikla stávka, a tá znela: „Dá sa táto trasa zvládnuť za 24 hodín?“ Našli sa aj oponenti, ktorí tvrdili, že trasu o dĺžke okolo 290 km „za dvadsaťštyri hodín“ je nemožné prejsť. A tak sa na štart prvého neoficiálneho ročníka postavili len štyria nadšenci. Trasa viedla Považím, a v ceste nestáli prevýšenia, iba dĺžka. Po obrovskom výkone, niekedy okolo desiatej večer, dorazila do cieľa iba dvojica – Jozef a Dušan. Stávkujúci, ktorí prehrali vyplatili svoje dlžoby k všeobecnej spokojnosti dvoch víťazov. Takúto podobu mal prvý neoficiálny ročník Cyklomaratónu.

Od vtedy je to už 27 rokov, a za tie roky prešiel niekoľkými zmenami, úpravami a vylepšeniami. Trasa vedie zo Zlatých pieskov cez rôzne diaľničné úseky, cesty I. a II. triedy, horským priechodom Donovaly až do Jasnej. Meria 315 km a tým je Cyklomaratón najdlhším amatérskym cyklistickým podujatím na Slovensku. Zdravie a bezpečnosť každého účastníka je na prvom mieste, preto ich počas jazdy sprevádzajú všetky bezpečnostné a záchranné zložky. Na účastníkov čakajú 3 zástavky, najdlhšia je zastávka na Donovaloch, kde sa posilnia teplým obedom, a doplnia si zásoby pitného režimu.

Staňte sa jedným z 250 účastníkov a zažite aj vy úžasnú atmosféru cyklistického pelotónu brázdiaceho naprieč krásami našej krajiny. Vpred vás bude hnať vaša pokora a dosiahnutie cieľa! Pomôžu vám v tom aj povzbudzujúci obyvatelia obcí, cez ktoré povedie trasa, či podpora zo strany samotných organizátorov a partnerov podujatia: SOFTIP, Slovenské elektrárne, ProCare, EXE, Envirotech, Kaktus bike, SEPAS, Radenska, Strategic, Hotel Družba a mediálnych partnerov: medias media, SITA. Nevzdávajte sa a pripravte sa na túto jedinečnú výzvu! Bližšiu špecifikáciu trate, informácie a online prihlášku na podujatie je možné nájsť na stránke www.cyklomaraton.eu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

ZSSK prevezie retro autá v rámci rely 500km Slovenských. Užite si legendárne preteky zblízka ako spolujazdec v historickom aute Zažite unikátnu jazdu v oblakoch na Balónovej fieste v Košiciach!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.