Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Zapíše sa modrý kamión do Guinnessovej knihy rekordov?

BRATISLAVA 6. júna – Špeciálny kamión plný moderných IT technológií IBM dnes vyštartuje z Mlynskej doliny a po náročných manévroch v uliciach Bratislavy zakotví na námestí M.R.Štefánika v areáli nákupného centra Eurovea. A v piatok bude ašpirovať na zápis do Guinessovej knihy rekordov.

Cez víkend dorazil v rámci veľkého turné po Európe špeciálny kamión IBM Systems Technology Truck. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo prilákať tento technologický lab na kolesách aj do Bratislavy a môžeme verejnosti priblížiť, že IT nie je len o čiernych krabiciach,“ uviedol Branislav Kohl, riaditeľ marketingu a komunikácie IBM Slovensko. Široká verejnosť si v kamióne bude môcť v dňoch 7. – 8. júna na vlastnej koži vyskúšať ukážky hardvérových a softvérových riešení a diskutovať priamo s technologickými odborníkmi IBM, Národného centra telemedicínskych služieb a Kompetenčného centra pre inteligentné dopravné systémy na Žilinskej univerzite o tom, ako IT dokáže uľahčiť a zvýšiť kvalitu každodenného života.

„Pre návštevníkov sme spolu s našimi partnermi pripravili zaujímavý program. V oba dni máme pre nich od 10.30 hod. pripravené atraktívne prezentácie o technologických novinkách IBM i konkrétnych riešeniach, ktoré pomáhajú zlepšiť situáciu v doprave, či zdravotnej starostlivosti. Program vyvrcholí v piatok 8. júna o 16.00 hod. pokusom o zápis do Guinessovej knihy rekordov, kam všetkých srdečne pozývame,“ povedal Branislav Kohl. „Nesklameme ani fanúšikov technológií, ktorí sa môžu doslova dotknúť serverových, úložných a sieťových riešení IBM, či si vyskúšať softvér na ich správu a virtualizáciu.

IBM kamión bol prvú polovicu týždňa k dispozícii študentom a členom akademickej obce v Mlynskej doline, ktorí využili príležitosť oboznámiťsa s praktickým použitím technológií IBM v biznise i bežnom živote. „V spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou sme kamión sprístupnili študentom, ktorí si v ňom mohli pozrieť prierez technológií IBM, vrátane produktov System x, System p a System Storage,“ uviedol Matúš Košina, manažér IBM Inovačného centra v Bratislave. „Sme radi, že okrem študentov STU si cestu do kamióna našli aj študenti fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK.“

Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke http://www-03.ibm.com/systems/sk/info/ibm_truck.html

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Súkromná škola bez školného? ALMA privíta nových prvákov Radíme: Ako finančne pomáhať Ukrajincom a „nenaletieť“ podvodníkom (ktoré zbierky a organizácie sú spoľahlivé a vy máte istotu, že sa vaša pomoc dostane tam, kde má)

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.