Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamlcana_pravda_ob.qxp_Sestava 1
Foto: Bux.sk
3. júna 2021 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Zamlčaná pravda dokáže ničiť životy

3.6.2021 – Na Slovensku si jej príbehy našli už tisíce fanúšičiek. Sú dojímavé, silne emotívne, krásne napísané. Doteraz Kelly Rimmerovej vyšli hity ako Spoznal som ťa bosú, Keď som ťa stratila, Utajená dcéra a Kým ťa nechám odísť.
Teraz teda pribudla novinka Zamlčaná pravda, ktorá ponúka opäť mimoriadne emotívny a dojímavý príbeh.

Spoznáme Alice, ktorá žije s manželom a dvomi deťmi na Floride, stará sa o domácnosť a život jej akosi uniká pomedzi prsty.
Má 90-ročnú babku, ktorú miluje, jej čas sa však kráti a v nemocnici Alice jedného dňa poprosí o nezvyčajnú vec: má sa vybrať do jej rodného mesta východne od poľských Katovíc. Alice je prekvapená, nerozumie tejto prosbe, ale samozrejme, vyhovie milovanej babke.  Nájde jej rodný dom aj Emiliu, poslednú členku rodiny a dozvedá sa desaťročia zamlčiavanú pravdu, ktorá jej zmení život…

Vrátime sa tak do roku 1942 počas druhej svetovej vojny, kedy sa za stanmi ruského utečeneckého tábora zasnúbi mladá dvojica. 15-ročná Alina a jej najlepší priateľ Tomasz. Potom sa však situácia zostrí, nacisti vnesú do malého mestečka strach a bolesť, a Tomasz zmizne.
Neskôr vypláva na povrch jedno veľké klamstvo, ktoré zmení Aline život i osud.

Zamlčaná pravda Kelly Rimmerovej je možno jedna z jej najlepších kníh. Doslova sa prekonala a vystavala veľmi dojímavý, citlivý a jemne prepracovaný príbeh o tom, ako môže zamlčaná pravda pretrvať desaťročia, skaziť životy a obrať vás o vieru i nádej.
Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Blondínka. Životopis filmovej legendy Marilyn Monroe Symbolom ich osudovej lásky sa stal Labutí kaštieľ

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.