Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Začína 20. sezóna Viedenského ľadového sna pred radnicou

BRATISLAVA 23. januára – Veľká zábava na ľade štartuje v centre susednej Viedne už tento piatok. Návštevníkov láka 7.000 m2 obrovský ľadový areál pod šírym nebom priamo pred kulisou mestskej radnice. Tzv. Viedenský ľadový sen ponúkne už po dvadsiaty raz 450 m2 rozľahlú ľadovú plochu pre začiatočníkov i deti a šesť dráh pre curlingových nadšencov. Vysvieteným Radničným parkom sa aj tento rok potiahne 750 metrov dlhá a kľukatá ľadová cestička, ktorá vedie až k viedenskému Ringu. Ostatný rok zavítalo do ľadového areálu v centre mesta viac ako 650.000 návštevníkov.

Pri príležitosti tohtoročných osláv 150. výročia vzniku majestátneho viedenského bulváru – Ringstraße vybudovali v rámci ľadového areálu 81 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, ktorá poskytne nádherný výhľad nielen na rozľahlý bulvár ale i samotný Viedenský ľadový sen. Pri jazde vyhliadkovej presklenej veže pre záujemci dozvedia o histórii vzniku známej Ringstraße. Tzv. City Skyliner prevezie na vyhliadku až 60 pasažierov naraz.

Viedenský ľadový sen je predovšetkým zábavou pre najmenších. 450 m2 rozľahlú ľadovú plochu budú už tradične využívať zdarma deti z materských a základných škôl, v čase od pondelka do piatka 9.00 až 16.00 hod. Počas víkendov si tu všetky malé deti a začiatočníci zajazdia tiež bezplatne. Vo večerných hodinách sa táto plocha zmení na šesť curlingových dráh. K dispozícii je pre návštevníkov aj požičovňa korčúľ, ktoré sú už predhriate vzduchom.

Zapožičanie korčúľ vyjde na 6,50 eura pre dospelých a 4 eurá pre deti. Nebudú chýbať stánky s kulinárskymi špecialitami, pripravené predovšetkým z regionálnych a bio produktov. Miesto na oddych i zahriatie pre 164 hostí poskytne aj rozšírená drevenica Almhütte.

Ceny vstupeniek sú už niekoľko rokov nezmenené – pre dospelých stojí 6,50 eur, pre deti do 14 rokov 5 eur a 15,50 eur zaplatíte za rodinný lístok. Areál je otvorený denne od 9.00 do 22.00 hod.. Viedenský ľadový sen pred viedenskou radnicou potrvá až do 8. marca.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Aby nám platby kartou na dovolenke nespôsobili prievan v peňaženke BILLA vstupuje do sveta e-commerce. Zákazníci začínajú na nákupy využívať aplikáciu Wolt

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.