Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Začiatok školského roka je pre rodiny finančne náročný

BRATISLAVA 2. septembra – Návrat do školských lavíc znamená pre deti začiatok povinností, pre slovenských rodičov aj nemalé finančné výdavky. Len samotná príprava prváčikov do školských lavíc stojí rodičov v priemere 300 EUR. Za jeden školský rok následne minú rodičia na svoju ratolesť okolo 465 EUR. V prípade stredoškolákov sú náklady vyššie, ide o sumu cca 726 EUR. Vyplýva to z rozsiahleho medzinárodného prieskumu, ktorý si nechala na vzorke 1500 respondentov v uplynulých týždňoch vypracovať spoločnosť PROFI CREDIT Slovakia.

Podobná situácia vládne aj v českých domácnostiach, kde 78% rodičov priznáva, že začiatok roka poriadne zaťaží ich rodinný rozpočet. V priemere minú tesne pred začiatkom školského roka na svojich školákov približne 192 EUR.

„Výdavky sa týkajú najmä nákupu školských pomôcok, platenia obedov, družiny, krúžkov, či nákupu nového oblečenia a obuvi. Aj z týchto dôvodov patrí september medzi mesiace, kedy prudko stúpa záujem o úvery“ potvrdzuje Richard Lörincz, marketingový riaditeľ spoločnosti.

Keď nepomáha siahnuť hlbšie do peňaženky, nastupujú pôžičky. Až 46% slovenských rodičov priznáva, že si na zabezpečenie všetkých potrieb pre školákov už niekedy požičalo, prípadne si chcú požičať peniaze. V susednom Česku sa k tejto možnosti prikláňa 39%

Výdavky sú o to vyššie, že nová generácia prvákov je vybavená do školy technológiami, o ktorých ich rodičia v rovnakom veku ani len netušili. Vlastníkom mobilného telefónu je približne 76% slovenských prvákov. V priebehu štúdia na základnej škole sa následne dopracuje k tabletu až 59% školákov. Na Slovensku nemá žiadnu z týchto technických vymožeností k dispozícii na základnej škole každé ôsme dieťa, v Českej republike, každé desiate.

Všetko sa však mení na strednej škole, kde už prakticky neexistuje študent bez mobilného telefónu, notebooku, či tabletu pripojeného na internet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Young adult romanca Začať znova Doprajte si malú radosť. Opäť sa môžete tešiť na Hriešne dobré nákupy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.