Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Za letné oblečenie zaplatíme najčastejšie do 100 Eur

BRATISLAVA 1. augusta – Podľa exkluzívneho prieskumu* spoločnosti Tesco nakupujeme letné oblečenie najčastejšie v kamenných obchodoch s oblečením a v hypermarketoch. Nákup letného šatníka nechávame až na sezónu, pričom preferujeme zlacnené kúsky.

Šaty robia človeka, táto stará pravda platí dodnes. Letná móda je plná farieb a hravosti a možno práve preto majú Česi a Slováci letné oblečenie a doplnky v obľube. Prieskum spoločnosti Tesco ukázal, že najčastejšie nakupujeme nové letné kúsky oblečenia v kamenných obchodoch s oblečením (Slováci 62%, Česi 70%). Stále populárnejším sa stáva nakupovanie oblečenia v hypermarketoch – do oddelenia oblečenia (nie len pri príležitosti nákupu potravín) zavíta viac ako polovica z nás. Za nákup letného oblečenia dokážeme minúť až 100 Eur.

Koľko stojí náš letný šatník?

Prieskum taktiež ukázal, že polovica z nás využíva letné kúsky oblečenia 2 až 3 sezóny. Takmer tretina Slovákov a Čechov mení svoj šatník častejšie a nové letné oblečenie si kupuje každý rok. Najčastejšia suma, ktorú za letnú sezónu minieme je u Slovákov (37%) od 50 do 100 eur a u Čechov (40 %) sa pohybuje medzi 1 500 a 3 000 Kč. Za jeden nákup tak nechá takmer polovica z nás v obchode 20 až 40 eur. Naši českí susedia utratia 500 až 1 000 Kč.

Máme radi sezónne zľavy

Najčastejšie zákazníci siahajú po zlacnenom tovare (Slováci 60%, Česi 66%), takmer štvrtina opýtaných dokonca nakupuje výlučne zľavnené oblečenie. S tým súvisí aj obdobie, ktoré pre nákup sezónneho oblečenia volíme. Viac ako polovica účastníkov prieskumu uviedla, že nákup letného oblečenia necháva až na leto, kedy prebiehajú výpredaje. Naopak štvrtina, až tretina z nás (Slováci 22%, Česi 34%) sa na leto pripravuje vopred a svoj letný šatník si doplnia už na jar. Čo sa týka preferencií použitého materiálu, jednoznačne víťazí bavlna, a to až u 92% nakupujúcich.

Myslíme i na deti a partnerov

Inšpiráciu pre nákup oblečenia hľadajú zákazníci najčastejšie až priamo v obchode (63% Slováci a 59% Česi). Veľmi populárne sú aj letáky, kde hľadá inšpiráciu 39% Slovákov a 37% Čechov. Módnym vzorom pre ženy je Kate Middleton (pre 26% Češiek a rovnaké percento Sloveniek), u mužov je to americký herec George Clooney (18% Slovákov a 24% Čechov).
Najčastejšie nakupujeme oblečenie sami pre seba (Slováci 53% a Česi 63%,), ďalej pre svoje deti a partnerov. Väčšina z nás si podľa prieskumu oblečenie vyberá sama (Slováci 49%, Česi 52%,) alebo so svojimi partnermi (Slováci 41%, Česi 37%).

Čo je hitom sezóny

Marketingová manažérka obľúbenej značky F&F Ivica Bombošová dopĺňa: „Tento rok medzi najpredávanejšie kúsky letnej sezóny patria jednoznačne plavky v rozličných farbách a strihoch, ale aj pestrofarebné šaty a pánske chino šortky z tenkého materiálu, ktorý je vhodný na teplé letné dni.“

* Prieskum spoločnosti Dunnhumby pre Tesco sa uskutočnil v júli 2016. Zúčastnilo sa ho viac ako 800 respondentov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov Užite si letné festivaly bez zápachu s Old Spice!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.