Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Z olympionikov rytieri

RATISLAVA 28. mája – Dárius Rusnák, starší aj mladší, oštepár Ján Železný, majster športu Miloš Čiernik, či slovenský bobista Milan Jagnešák sa už môžu hrdiť titulom rytier. Športovci, ktorí až doteraz zbierali skôr drahé kovy na olympiádach si rytiersky titul vyslúžili na Oravskom hrade v rámci projektu „Posolstvá Hrám XXX. Olympiády Londýn 2012“.

Olympijská pochodeň sa tak ešte pred letným Londýnom rozhorela práve na Orave. Symbol hier so stáročnou tradíciou nehorel na Orave len pre radosť. „Prvoplánovo sme neprišli po rytierske tituly, aj keď nás samozrejme tešia. Projektom sme chceli symbolicky zapáliť olympijský oheň a dúfam, že sa nám spolu s ním a touto akciou podarilo zapáliť lásku k športu u detí. Znie to síce ako klišé, ale jedine v nich je nádej slovenského športu. Možno aj na Orave už dnes vyrastajú budúci slovenskí olympionici“ skonštatoval Milan Jagnešák, hlavný spoluorganizátor. Na hrade i pod hradom sa tak súťažilo v rôznych olympijských disciplínach. Zaslúžili olympionici potvrdili, že ešte nepatria do starého železa, keď absolvovali 3 hodinový výstup s pochodňou na Babiu horu k pamätníku Jána Pavla II. Najstarším účastníkom výstupu bol D.Rusnák starší, najmladší mal len 3 roky.

Videozáznam, ako aj fotografie z akcie budú súčasťou výstavy v slovenskom olympijskom dome, počas letných OH Londýn 2012. Účasť na výstave prisľúbilo aj monacké knieža, princ Albert II.

Základné informácie o „rytieroch“:
Milan Jagnešák – olympionik, účastník 3 olympijských hier
Ján Železný – 3 násobný olympijský víťaz, 3 násobný Majster sveta, držiteľ 5-tich svetových rekordov
Dárius Rusnák – kapitán Majstrov sveta v ľadovom hokeji, hokejová legenda
Miloš Čiernik – zaslúžilý Majster športu, Majster sveta vo vzpieraní

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov BILLA Žampa Cup – jedinečný záver zimnej sezóny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.