Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júla 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Výsledky ročného zúčtovania nájdu klienti VšZP aj v ePobočke

BRATISLAVA 20. júla – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. (VšZP) opäť rozširuje služby ePobočky. Novinkou pre klientov je možnosť prezerať si v ePobočke výsledky ročného zúčtovania (RZ). VšZP už totiž začala zasielať výsledky RZ za rok 2014 a v týchto dňoch ich dostanú prví jej klienti. Čo všetko im rozšírená ePobočka umožní?

– pozrieť si detail výpočtu ročného zúčtovania
– pozrieť si údaje z Finančnej správy SR, ktoré boli použité pri výpočte ročného zúčtovania
– prezrieť a stiahnuť si zoznam svojich zamestnancov s vykonaným ročným zúčtovaním (týka sa zamestnávateľov)
– podať námietku k výsledkom ročného zúčtovania a získať odpoveď
– podať otázku a získať odpoveď
– dostať pripomienku na zaplatenie nedoplatku z ročného zúčtovania pred splatnosťou (registrovaní klienti)
– používať nový spôsob platby – nedoplatok je možné uhradiť prostredníctvom QR kódu priamo na obrazovke v ePobočke cez mobilnú aplikáciu banky klienta.

Všetkým tým, ktorí ešte nemajú zriadenú ePobočku a VšZP im vykonala ročné zúčtovanie, zašle (zamestnávateľom a poistencom) v dokumente o výsledku ročného zúčtovania poistného potrebné prístupové/aktivačné heslá do časti ePobočky, kde môžu využívať vyššie uvedené služby. Prístupové/aktivačné heslá dostanú aj zamestnávatelia, ktorí majú zriadenú ePobočku z dôvodu aktivácie prezerania ročného zúčtovania poistného.

V prípade, že títo klienti budú chcieť využívať aj ďalšie služby ePobočky, stačí sa zaregistrovať (jednoduchý návod je priamo na stránke www.epobocka.com).

Poistenci, ktorí sú registrovaní v ePobočke a ktorým VšZP vykonala ročné zúčtovanie poistného a výsledok ročného zúčtovania poistného zúčtuje cez ich posledného zamestnávateľa/zamestnávateľov, budú mať možnosť pozrieť si priamo v ePobočke spôsob výpočtu a podmienky, na základe ktorých im bolo ročné zúčtovanie poistného vypočítané.

Podrobné informácie o zmenách, príjmoch, ktoré vstupujú do výpočtu ročného zúčtovania poistného, poistencoch a platiteľoch poistného, ktorým VšZP ročné zúčtovanie poistného vykoná, ako aj o oznamovaní výsledkov a termínoch ročného zúčtovania poistného sú zverejnené na www.vszp.sk

Informácie nájdete v časti pre platiteľov v ročnom zúčtovaní poistného za rok 2014.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia Darujte výnimočnosť: Potešte blízkych na Vianoce špičkovými pomocníkmi Miele

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.