Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Výsledky hodnotenia Best Companies for Leadership 2012

BRATISLAVA 11. mája – Výsledky rebríčka, v ktorom experti globálnej poradenskej spoločnosti Hay Group každoročne hodnotia spoločnosti podľa kvality ich lídrov, ukázali, že firmy s najlepším leadershipom dosahujú lepšie finančné výsledky než ich konkurenti. V uplynulých desiatich rokoch bola výnosnosť akcií spoločností umiestnených v rebríčku BCL 5,39 %, zatiaľ čo spoločnosti v rebríčku S&P 500 dosahujú výnosnosť akcií 2,92 %. Hodnotených bolo 2 300 organizácií z celého sveta.

Kým v Európe sa na prvom mieste rebríčka Best Companies for Leadership umiestnila spoločnosť Unilever, celosvetové prvenstvo patrí spoločnosti General Electric.To, čo odlišuje spoločnosti v rebríčku BCL od celosvetovej konkurencie, sú inovácie. Vďaka schopnostiam svojich lídrov majú lepšie predpoklady zvládnuť byrokratické prekážky, ktoré inováciám stoja v ceste, a zužitkovať nápady, ktoré prichádzajú od mladších zamestnancov. Dokonca realizujú neziskové projekty len preto, aby skúsili niečo nové.

„Niektorým spoločnostiam sa darí napredovať aj napriek náročným ekonomickým podmienkam. Spoločnosti umiestnené v rebríčku BCL uplatňujú vizionársky prístup. Uvedomujú si, že inovácie sú kľúčom k ich rastu a schopnosti prežiť na konkurenčnom globálnom trhu,“ uviedol Dr. Georg Vielmetter, európsky expert spoločnosti Hay Group pre oblasť leadershipu.

Najlepšie spoločnosti v oblasti leadershipu

Európsky prím v rebríčku si už druhý rok po sebe drží spoločnosť Unilever. Švajčiarska potravinárska spoločnosť Nestlé (2) a nemecký gigant Siemens (3) sú v tesnom závese. Silné zastúpenie v rebríčku majú holandské organizácie. V top desiatke európskeho rebríčka BCL sa umiestnila aj ropná spoločnosť Shell (5).
L’Oréal, známa francúzska kozmetická spoločnosť, v tohtoročnej lige BCL postúpila z ôsmej na štvrtú priečku. Polepšil si aj telekomunikačný operátor Vodafone. Z minuloročnej desiatej priečky skočil na tohtoročné šieste miesto. Santander je jediná banka, ktorá si obhájila miesto v rebríčku. Tento rok jej patrí ôsma priečka.

„Pozitívne hodnotím najmä fakt, že v kontraste s upadajúcim hospodárskym rastom v tohtoročnom rebríčku prevládajú spoločnosti z výrobného sektora. Patria k nim napríklad ABB a Daimler,“ hovorí Georg Vielmetter.

Dominantné postavenie v celosvetovom rebríčku BCL majú spoločnosti zamerané na spotrebný tovar so sídlom v USA. General Electric, Procter & Gamble, IBM, Microsoft a Coca-Cola obsadili prvé miesta celosvetového poradia.

Najlepšie spoločnosti v oblasti leadershipu v Európe (European Best Companies for Leadership)

Spoločnosť

1 Unilever
2 Nestlé
3 Siemens
4 L’Oreal
5 Shell
6 Vodafone
7 ABB
8 Santander
9 Danone
10 Daimler

Zdroj: European Best Companies for Leadership 2012, Hay Group

Najlepšie spoločnosti v oblasti leadershipu na svete (Global Best Companies for Leadership)

Spoločnosť

1 General Electric
2 Procter & Gamble
3 IBM
4 Microsoft
5 Coca-Cola
6 McDonald’s
7 Accenture
8 Wal-Mart
9 Johnson & Johnson
10 Unilever
11 Toyota
12Nestlé
13 3M
14 Southwest Airlines
15 Exxon Mobil
16 PepsiCo
17 Siemens
18 Shell
19 Dow
20 FedEx

Zdroj: European Best Companies for Leadership 2012, Hay Group

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Enterprise Investors podporia dynamický rast spoločnosti Sescom Panta Rhei v rebríčku obľúbených značiek poskočila z 15. miesta na 2.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.