Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. septembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyhlásenie Marcela Foraia k ukončeniu pôsobenia vo VšZP

BRATISLAVA 23. septembra – Útok na moju osobu zo strany poslanca Beblavého považujem za predvolebnú kampaň. Nechcem, aby touto predvolebnou kampaňou trpela Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá počas môjho vedenia urobila viacero dôležitých reforiem a systémových krokov prospešných pre celý systém zdravotného poistenia.

Aby som dokázal, že som sa nedopustil ničoho nezákonného, požiadal som ÚDZS, aby objektívne skontroloval všetky zmluvy, ktoré poisťovňa podpísala s firmami, v ktorých pôsobila pani Sučková od roku 2004, keď bola podpísaná prvá zmluva.

Zároveň vyzývam poslanca Beblavého, aby si prestal na značke VšZP robiť predvolebnú kampaň, ale naopak, aby sa správal ako zodpovedný poslanec slovenského parlamentu a tak aj konal. Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií aj napriek mojej demisii, konať môže a teda môže rozhodnúť, či som bol alebo nebol v konflikte záujmov.

Tak ako som avizoval na pondelkovej tlačovej konferencii, zajtra podávam na poslanca Miroslava Beblavého trestné oznámenie za ohováranie a zároveň sa budem brániť v občiansko-právnom spore na súde.

Do definitívneho stanoviska ÚDZS sa už k tejto veci ako bývalý generálny riaditeľ VšZP nebudem vyjadrovať a rovnako ani k svojmu ďalšiemu pôsobeniu.

Marcel Forai

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Únia skomplikovala obľúbený dovoz lacných tovarov z tretích krajín. Zjednodušil to až digitálny projekt roka Med zo včelnice bratislavského Auparku získal prvé miesto v celoslovenskej súťaži

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.