Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Vstup Hornonitrianskych baní Prievidza do spoločnosti PTH

BRATISLAVA 4. júna – Na mimoriadnom valnom zhromaždení spoločnosti Prievidzské tepelné hospodárstvo Prievidza (PTH) akcionári schválili predaj 49% akcionárskeho podielu spoločnosti VNG Slovakia.

Akcionársky balík odkúpila a novým akcionárom spoločnosti PTH sa stala akciová spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza (HBP) – najväčšia hnedouhoľná ťažobná spoločnosť na Slovensku. Podstatná časť produkcie energetického uhlia z troch baní na hornej Nitre je využívaná v tepelnej Elektrárni Nováky (ENO).

Vstupom HBP do spoločnosti PTH sa potvrdzuje jej strategické smerovanie: zabezpečovanie domácej ťažby hnedého uhlia na výrobu elektrickej energie a tepla. Odberateľom tepla z ENO je spoločnosť PTH, zabezpečujúca distribúciu tepla a teplej úžitkovej vody pre konečného spotrebiteľa – mesto Prievidza. PTH spravuje a rozvíja technológie tepelného hospodárstva a dodávok tepla domácnostiam aj firmám.

Význam tejto investície pre bane a región je v zachovaní odbytu uhlia a zamestnanosti. Pre Hornonitrianske bane Prievidza to znamená garantovanie odbytu hnedého uhlia do Elektrárne Nováky, určeného na výrobu tepla pre mesto Prievidza, ročne v objeme 200 000 ton, v dlhodobom časovom horizonte.

Odberom tepla z centrálneho systému zásobovania PTH sa významne podporuje zamestnanosť v regióne, pri ťažbe uhlia, u výrobcu tepla a v obslužných činnostiach s predpokladom zachovania 500 pracovných miest.

Občania regiónu sa budú môcť aj naďalej spoľahnúť na stabilné dodávky tepla za prijateľné ceny, nakoľko ceny tepla u výrobcu ENO a tiež u distribútora PTH patria medzi najnižšie na Slovensku. Valné zhromaždenie PTH schválilo aj nové zloženie orgánov – predstavenstva a dozornej rady, v ktorých má svoje zastúpenie nový akcionár HBP, a.s.

Partnerom HBP a druhým akcionárom spoločnosti PTH je Mesto Prievidza s 51%-ným podielom akcií.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty Zážitok z „čistého modelu privátneho bankovníctva“ prináša rakúska privátna banka Gutmann aj na Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.