Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93596_gettyimages 1135043548 676x451.jpg
31. augusta 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Vlaky do/z Maďarska budú premávať naďalej

31.8.2020 – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcu verejnosť, že od 1. 9. 2020 budú všetky vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom aj napriek obmedzeniam vstupu do Maďarska iniciovaných maďarskou stranou vedené bez obmedzení v zmysle cestovného poriadku.

To znamená, že bez obmedzení budú vedené všetky vlaky kategórie EC a EN na linke Praha – Bratislava – Štúrovo – Budapest, na EC linke Košice – Hidasnémeti – Miskolc – Budapest, ako aj regionálne vlaky na linke Bratislava-Petržalka – Rajka – Hegyeshalom.

Obmedzené bude iba vedenie lôžkových a ležadlových vozňov na relácii Budapest – Praha a Budapest – Warszawa vo vlakoch EN 476/477, ktoré od 1. 9. 2020 nebudú vedené v smere do Budapešti a od 2. 9. 2020 v smere z Budapešti do Prahy. Vozne na sedenie v uvedenom vlaku budú vedené bez obmedzenia na všetkých reláciách (Praha/Warszawa/Berlin). Taktiež je pozastavená prevádzka reštauračných vozňov vo vlaku EC 172/173 a EC 130/131.

Vzhľadom na neustále sa meniacu situáciu sa aj predmetné opatrenia môžu meniť.

V súvislosti s cestovaním do Maďarska odporúčame cestujúcim sledovať informácie, ktoré pravidelne aktualizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, viac na https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach#madarsko a https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/oznamy_a_upozornenia_pred_cestovanim/-/asset_publisher/EoPyENqMU6WR/content/madarsko-podmienky-vstupu-od-1-septembra?_101_INSTANCE_EoPyENqMU6WR_redirect=%2Fcestovanie-a-konzularne-info.

Informačný servis

K téme

Zmena času a posilové vlaky na „dušičky“ Posledný Panter je na trati a uzatvára dodávku 25 elektrických „šeliem“ z najväčšieho tendra ZSSK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.