Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. apríla 2012 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedenský maratón 2012 sa blíži

VIEDEŇ/BRATISLAVA 13. apríla – Najväčší maratón v Rakúsku, Vienna City Marathon odštartuje vo Viedni v nedeľu, 15. apríla. Aj toto podujatie sa ponesie v znamení 150. výročia narodenia secesného umelca Gustava Klimta.
Nový rekordný počet bežcov 35.825 zo 113 krajín sa postaví na štart maratónu Vienna City Marathon v susednej metropole. Okrem minuloročných víťazov Fatea Tola z Etiópie a Johna Kiproticha z Kene, si tento rok zmeria sily spolu až šesť bývalých víťazov viedenského maratónu ako Henry Sugut, Gilbert Kirwa, Luke Kibet v mužskej kategórii a u žien rumunská dvojnásobná víťazka Luminita Talposová.
Viedenský maratón je rozdelený na 42 kilometrov dlhý hlavný maratón a polmaratón. Pre deti sú pripravené dva maratóny – 4,2 kilometrov dlhý pre deti a mládež a 1 kilometer dlhý maratón pre najmenších. Trasa Vienna City Marathonu sa potiahne popri najkrajších pamiatkach hlavného mesta od Vienna International Centre cez Dunaj do zábavného parku Prater, popri Dunajskom kanáli k Ringstraße, od Štátnej opery až k barokovému zámku Schönbrunn a potom zas k Pratru a viedenskému Ringu až do cieľa na námestí Heldenplatz. Cieľom hlavného maratónu a polmaratónu je Heldenplatz.
Rok 2012, venovaný v Rakúsku jubileu svetoznámeho maliara Gustava Klimta (1862-1918), neobchádza ani športové podujatie. Ťažiskom umelecko-charitatívnej akcie maratónu, je znovuvytvorenie Klimtovho najznámejšieho diela Der Kuss (Bozk). Na obrovskom plátne, ktoré od uplynulého maratónu putuje, môžu účastníci maratónu a ďalší záujemci namaľovať svoje interpretácie častí tohto umeleckého diela. Na akcii je možné zučastniť sa za poplatok aj online http://shop.vienna-marathon.com/klimt.html. Účastníci akcie A Kiss Moves the World podporia tak charitatívnu akciu, ktorej celý výťažok poputuje na projekt pomoci Etiópii známeho filantropa Karlheinz Böhma.
Tradičný maratón prebieha vo Viedni už od roku 1984. Najväčšie športové podujatie v Rakúsku mobilizuje každoročne viac ako 30.000 bežcov, ktorých podporuje na 300.000 divákov pozdĺž celej trasy maratónu. Podujatie spája beh s klasickou kultúrou Viedne a ponúka priestor aj pre sociálne a charitatívne projekty. Bližšie informácie o viedenskom maratóne na http://www.vienna-marathon.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

6 najkrajších oblastí v Dolnom Rakúsku, do ktorých sa oplatí vyraziť na cyklistiku Hotel plný tajomstiev a obchod s tajnými kódmi. Kto je zradca?!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.