Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedenská Mariahilfer Straße sa stáva rajom pre cyklistov

BRATISLAVA 23. augusta – Najznámejšia nákupná ulica Mariahilfer Straße vo Viedni sa od 16. augusta zmenila na zónu cyklistov a chodcov. Projekt premeny medzi Viedenčanmi nazývanej Mahü sa pripravoval dva roky a prináša teraz pre miestnych i návštevníkov metropoly urbánny priestor pre chodcov a cyklistov.

Na ulici, ktorá sa utíšila vyradením osobnej dopravy, stretnete dnes prechádzajúcich sa ľudí a cyklistov. Stredom ulice premáva v jednom smere len autobusová linka mestskej hromadnej dopravy Wiener Linien s rýchlosťou maximálne 20 km/h. Pre cyklistov, ktorí môžu jazdiť obojsmerne, platia špeciálne pravidlá. Nový projekt na Mahü prináša aj dve tzv. stretávacie zóny, ktoré vznikli medzi priľahlými ulicami Andreasgasse a Kaiserstrasse a Getreidemarkt a ulicou Kirchengasse. V týchto zónach, ktoré slúžia aj na oddych a relax musia ako cyklisti, tak aj chodci brať navzájom ohľad jeden na druhého, pričom cyklisti môžu jazdiť obojsmerne a aj vedľa seba. Tzv. pešia zóna je vymedzená medzi priľahlými ulicami Kirchengasse a Andreasgasse, kde majú prednosť chodci a cyklisti zas povolenú veľmi pomalú jazdu.

Projekt, ktorý prináša veľké zmeny v doprave v centre Viedne, má okrem zníženia množstva exhalátov a hlučnosti, priniesť predovšetkým zlepšenie kvality života Viedenčanov. Jedná sa o skúšobnú fázu na Mariahilfer Straße, pôsobenie ktorej sa na novú dopravnú štruktúru bude vyhodnocovať priebežne. Viedenčania sa už v prípravnej fáze od roku 2011 mohli zapojiť do projektu vlastnými nápadmi, podnetmi a prianiami. Slovo dostanú aj po ukončení niekoľkomesačnej skúšobnej fázy zhodnotením nového konceptu obľúbenej Mahü. Viac informácií na www.dialog-mariahilferstrasse.at alebo www.facebook.com/MehrMariahilferstrasse.

„S novou koncepciou Mariahilfer Straße prináša mesto svoj najväčší projekt na zlepšenie kvality života v meste, od zavedenia pešej zóny na Kärntner Straße. Pred 40 rokmi tu vládla skepsa – dnes si už nikto nevie predstaviť, že pred Stephansdomom jazdili autá. Som si istá, že rovnaký výsledok dosiahneme aj v prípade Mariahilfer Straße“, vyjadrila sa k projektu viceprimátorka Viedne, Maria Vassilakau.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

5 tipov na turistické oblasti v Dolnom Rakúsku, ktoré odporúčame navštíviť. Týchto 5 turistických oblastí v Dolnom Rakúsku odporúčame navštíviť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.