Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň sa môže pochváliť najlepšou kvalitou života na svete

BRATISLAVA 14. marca – Podľa medzinárodnej štúdie o kvalite života v mestách po celom svete, ktorú vypracovala poradenská spoločnosť Mercer Consulting Group získala Viedeň opäť prvenstvo. Za Viedňou s najvyššou kvalitou života na svete nasledujú podľa štúdie Zürich, Auckland, Mníchov a Vancouver.

Viedenský primátor Michael Häupl v tejto súvislosti povedal, že skutočnosť, že mesto Viedeň bolo už po niekoľkýkrát opäť ocenené za najvyššiu kvalitu života, je ocenením a záväzkom zároveň. Mesto Viedeň investovalo aj v ťažkých časoch, súčasné prvenstvo je dôkazom toho, že táto „viedenská cesta“ je správna. Investície do vzdelania, výskumu a pracovných miest sú pre rakúsku metropolu dôležité nielen v danom momente, ale aj pre zabezpečenie kvality života vo Viedni do budúcnosti.

Spoločnosť Mercer porovnávala kvalitu života v 223 metropolách po celom svete podľa 39 kritérií ako politická a hospodárska situácia, bezpečnosť, zdravotná starostlivosť, verejná doprava, služby, vzdelanie, bytová politika či ochrana životného prostredia.

Spoločnosť Mercer vyhodnocuje každoročne kvalitu života v mestách po celom svete. Viac informácií na http://www.mercer.com/qualityofliving.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zážitok z „čistého modelu privátneho bankovníctva“ prináša rakúska privátna banka Gutmann aj na Slovensko Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.