Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. septembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň pozýva milovníkov zlatého moku na pivné slávnosti

BRATISLAVA 25. septembra – Milovníci piva a ľudovej zábavy smerujú do susednej Viedne, kde 25. septembra odštartujú pivné slávnosti Wiener Wiesn-Fest. Najväčšia ľudová slávnosť v Rakúsku sa už po tretí raz bude konať pred kulisou ruského kolesa vo viedenskom Prátri. Na Wiener Wiesn-Fest zavítalo doteraz viac ako 500.000 hostí.

Okrem zlatistého moku, vína, regionálnych špecialít, remeselných výrobkov a typických krojov očakáva návštevníkov až do 12. októbra aj bohatý hudobný program. O ľudovú zábavu sa postarajú interpreti a kapely s ľudovkami i šlágrami z domáceho Rakúska i Nemecka ako Edlseer, Lauser, Sumpfkröten, Volxrock Spider Murphy Gang či Saubartln.

Aj tento rok prinesie Wiener Wiesn-Fest vždy jeden deň, ktorý bude tematický venovaný jednej spolkovej krajine Rakúska a priblíži jej zvyky a tradície, kulinárske špeciality a typické ľudovky. Hosťami pivných slávností budú tento rok aj Slovensko, Čechy, Maďarsko, Slovinsko a Istria s prezentáciou dychových kapiel, folklórnych súborov, regionálnych dobrôt či tradičných remesiel. Bližšie informácie na http://bit.ly/1udgMg1.

Program vo všetkých troch veľkopriestorových stanoch – Gösser-Zelt, Wiesbauer-Zelt a Kaiserzelt i ďalších priestoroch – je až do 18.00 hod. voľný. Veselica so živými koncertmi sa roztočí v stanoch každý večer, pričom tu si už návštevníci zaplatia. Novinkou bude tzv. krojová zábava nazvaná Trachtenclubbing. Voľnú zábavu prinesú koncerty pod šírym nebom, dedinka Wiesndorf, drevenica Almhütte a Winzer-Stadl pre priateľov vína ako aj ďalšie objekty na Cisárskej lúke vo viedenskom Prátri.

Festivalový areál bude voľne prístupný, vstupy na zábavu do jednotlivých stanov sú spoplatnené po 18.00 hod.. Každý pondelok a utorok bude celodenný voľný vstup. Do areálu Wiener Wiesn-Fest sa návštevníci dostanú hlavným vchodom pri Praterstern alebo vstupom z hlavnej aleje Hauptallee. Ďalšie informácie na www.wienerwiesn.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rekord dvoch dekád: ZSSK má v roku 2022 najazdiť vo verejnom záujme 35,8 milióna kilometrov, naposledy bola slovenská vnútroštátna vlaková doprava takto hustá pred 20 rokmi Do Chorvátska v piatok vyrazil prvý autovlak ZSSK a ÖBB, lôžkové vozne boli vypredané, k moru cestovalo aj 22 motoriek a 3 autá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.