Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Viedeň je mestom dizajnu

BRATISLAVA 3. decembra – Dizajn znamená pre Viedeň históriu i súčasnosť. Legendárne umelecko-remeselné dielne Wiener Werkstätte z počiatku 20. storočia s typickým dizajnom od Kolomana Mosera či Josefa Hoffmana sú niekdajším symbolom. Dnes je dizajn dôležitým motorom pre rozvoj hospodárstva i mesta samotného. Vo Viedni podniká okolo 14.000 firiem v kreatívnom odvetví a z toho približne každá šiesta v dizajne. Mesto odhalilo súčasný potenciál kreatívneho priemyslu a preto podporuje dizajnérov rôznymi spôsobmi, od poradenstva cez poskytovanie know-how až po finančnú podporu. Dizajn a móda sú odvetviami budúcnosti pre dunajskú metropolu a pre mladé talenty v odevnom dizajne ponúka mesto jedinečnú odevnú školu Modeschule Hetzendorf, kde získajú umelecké vzdelanie i remeslo. Modeschule Hetzendorf patrí k renomovaným vzdelávacím zariadeniam mesta Viedeň a ako vyššia vzdelávacia inštitúcia pre módny dizajn a výrobu produktov zjednocuje umeleckú, remeselnú a teoretickú súčasť vzdelania.

Pre kvalitný život v budúcnosti zaujíma vo Viedni popredné miesto aj mestský dizajn, ktorého symbolom je jazerné mestečko aspern, jeden z najväčších mestských rozvojových projektov v Európe. Mesto Viedeň vybuduje na mieste niekdajšieho letiska pri jazere aspern v rôznych etapách do roku 2028 multifunkčnú mestskú štvrť s cenovo dostupnými bytmi a vytvorí zároveň aj pracovné príležitosti pre 20.000 obyvateľov. Tzv. aspern seestadt je príkladom mestskej štvrti s trvalo udržateľným charakterom, ktorá prinesie svojim budúcim obyvateľom štýl života 21. storočia.

Bližšie sa s dizajnom mesta Viedeň oboznámili pozvaní hostia na tradičnom viedenskom večeri, ktorý usporiadala pred týždňom COMPRESS – kancelária mesta Viedeň v Bratislave. V prostredí design factory privítal prítomnú spoločnosť zástupca mesta Viedeň, pán Ernst Woller, poslanec viedenského krajinského parlamentu a obecný radca. Medzi ďalšími viedenskými hosťami večera boli riaditeľka odevnej školy Modeschule Hetzendorf, pani Monika Kycelt a zástupca startupovej iniciatívy mesta Viedeň Mingo, Alexander Diesenreiter. Hudobne podfarbil atmosféru podujatia Viedenský súbor sólistov pod vedením profesora Franza Bilecka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zážitok z „čistého modelu privátneho bankovníctva“ prináša rakúska privátna banka Gutmann aj na Slovensko Mysteriózna historická detektívka Hrobár a dievčina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.