Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. decembra 2012 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

Vianočnému hodovaniu stále kraľuje kapor

BRATISLAVA 17. decembra – Spoločnosť Tesco spustila od 13. decembra predaj najobľúbenejšej vianočnej ryby Slovákov – živých kaprov. Živé ryby si budú môcť zákazníci kúpiť tento rok pred 68 obchodmi Tesco po celom Slovensku v dvoch hmotnostných kategóriách: 1. trieda 1,6 – 2,5 kg (3,29 /kg) a kapor výber nad 2,5 kg (3,99 /kg). „Predaj kapra je veľmi tradičná záležitosť a záujem zákazníkov je každé Vianoce veľmi silný. Urobili sme všetko pre to, aby kvalita kaprov bola čo najvyššia a aby bol rýb dostatok. Cenu kapra budeme sledovať a upravovať tak, aby bola najlepšia na trhu,“ uviedol Peter Piešťanský, manažér zo spoločnosti Tesco Stores SR.

V kadiach pred Tesco obchodmi sú kapry odchované na prvotriednom krmive v čistom prostredí slovenských a českých rybníkov. Dodávateľom je osvedčená slovenská firma Kolter, a.s., sádky Boheľov Dolný Štál, s ktorou Tesco spolupracuje už 13 rokov. „Živé vianočné kapry sú zo Slovenska a aj z Česka, keďže u nás sa nechová toľko kapra, aby bola pokrytá naša potreba. Navyše Česko je špičková chovná oblasť a má dlhodobú tradíciu chovu,“ dodal Peter Piešťanský.

Na tony živých kaprov sa predá počas ambulantného predaja pred Tesco obchodmi. Podľa prepočtov dnes už každá siedma domácnosť na Slovensku bude mať na štedrovečernej tabuli kapra kúpeného pred Tescom. „Najvyššie predaje kaprov aj v tomto roku očakávame na južnom a juhozápadnom Slovensku a, samozrejme, najvyššie množstvá rýb sa predajú v Bratislave, kde predávame živých kaprov až na piatich miestach,“ doplnil Peter Piešťansky.

Časy predaja živých kaprov:
13. – 18. december 2012: 9.00 – 21.00 hod.
19. – 23. december 2012: 8.00 – 22. hod.
24. december 2012: 7.00 – 10.00 hod.

Rastie záujem o lososa
Zákazníci, ktorí uprednostňujú vo sviatočnom menu kaprie podkovičky či iné druhy rýb, si môžu vybrať z bohatej ponuky vnútri predajní Tesco. „Rastie dopyt po viacerých druhoch rýb, ľudia radi skúšajú nové veci. Najpredávanejšou chladenou rybou hneď po kaproch je losos, ktorého predaj stúpa stabilne celoročne. Veľký záujem je aj o chladeného pstruha. Zákazníci sa môžu tešiť na širokú ponuku a zaujímavé promo akcie,“ doplnil Peter Piešťanský. Z menej tradičných rýb Slováci radi kupujú podľa neho ostrieža nílskeho, mahi-mahi, mušle, kalamáre či krevety. Z mrazených rýb je počas Vianoc tradične veľký záujem o rybie filé, tresku a pangasiusa. Tesco ponúka pre gurmánov aj obľúbené filety zo sumca, zubáča, tilapie a rybie steaky z tuniaka či žraloka.

Doplňujúce informácie:
• Ide o predaj kaprov 1. triedy, čo je hmotnosť od 1,6 do 2,5 kg s cenou 3,29  za kilogram. Výber predstavuje rybu s hmotnosťou nad 2,5 kg a jej cena je 3,99  za kilogram.
• Dodávateľom tejto obľúbenej sladkovodnej ryby je dlhodobý partner – slovenská spoločnosť Kolter, a.s.. sádky Boheľov, Dolný Štál (pri Dunajskej Strede), časť kaprov bude jej prostredníctvom zabezpečená aj z třebonských rybníkov zo susedného Česka.

68 predajní Tesco, pred ktorými bude predaj živých vianočných kaprov:

HM NITRA, HM NOVÉ MESTO, HM SNINA, HM KOŠICE, HM VRANOV, HM DETVA, HM B. BYSTRICA, HM PARTIZÁNSKE, HM RIM. SOBOTA, HM PETRŽALKA, HM ROŽŇAVA, HM DEVÍNSKA NOVÁ VES, HM TRNAVA, HM HUMENNÉ, HM ŽILINA OBV, HM ŽILINA, HM ŽIAR, HM BARDEJOV, HM PRIEVIDZA, HM BREZNO, HM KOMÁRNO, HM TRENČÍN, HM D. KUBÍN, HM PODUNAJSKÉ BISKUPICE, HM MARTIN, HM KEŽMAROK, HM SENEC, HM PREŠOV, HM BÁNOVCE, HM SKALICA, HM PIEŠŤANY, HM LUČENEC, HM KOŠICE NAD JAZEROM, HM POPRAD, HM MYJAVA, HM ZLATÉ MORAVCE, HM MICHALOVCE, HM SPIŠSKÁ NOVÁ VES, HM ČADCA, HM Z. PIESKY, HM HLOHOVEC, HM PÚCHOV, HM NOVÉ ZÁMKY, HM GALANTA, HM TREBIŠOV, HM LEVICE, HM VEĽKÝ MEDER, OD BRATISLAVA, HM ŠAĽA, HM DUNAJSKÁ STREDA, OD ŽILINA, HM DUBNICA,
HM RUŽOMBEROK, OD NITRA, HM LAMAČ, HM PREŠOV VUKOV, OD KOŠICE, HM TOPOĽČANY, HM REVÚCA, OD PREŠOV, HM PEZINOK, HM LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, SM VRÁBLE, HM P. BYSTRICA, HM MALACKY, SM TVRDOŠÍN, HM SENICA, HM ZVOLEN

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ZSSK aj tento rok prežíva predvianočné obdobie so Stromom splnených prianí Rozprávkové Vianoce v Auparku Bratislava v znamení Luskáčika

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.