Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Verejnosť rozhodne o podpore projektov v programe SPPoločne

BRATISLAVA 30. mája – SPP, Nadácia SPP a EkoFond po roku znovu spúšťajú verejné on-line hlasovanie o najprínosnejšie projekty pre všetky regióny Slovenska v rámci 2. ročníka partnerského programu SPPoločne. Až do 23. júna môže široká verejnosť hlasovať a rozhodnúť o tom, ktoré projekty finančne podporí program SPPoločne. Celkovo je na podporu projektov vyčlenených až 320 000 eur. Verejné on-line hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.sppolocne.sk.

Druhý ročník verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý v marci vyhlásili SPP spolu s Nadáciou SPP a EkoFondom, je tiež založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám v troch regiónoch Slovenska (západ, stred, východ). Cieľom programu je podporiť čo najviac regionálnych a komunitných projektov z celého Slovenska.

Od 20. marca do 6. mája 2013 mohli nepodnikateľské právnické osoby prihlasovať svoje projekty prostredníctvom ktorých vylepšia svoje vlastné okolie, alebo oživia komunitný život v danom regióne, do dvoch kategórií. V kategórii „SPPoločne pre ľudí“ sú projekty z oblasti kultúry či športu a v kategórii „SPPoločne pre domovinu“ sú projekty zamerané na rozvoj vzdelávania v oblasti ekológie a zveľaďovanie životného prostredia. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 8 000 eur.

Minulý rok v rámci prvého ročníka program SPPoločne finančne podporil 43 projektov. Jedným z nich bol napríklad aj jeden z prvých zrealizovaných projektov – vybudovanie detského ihriska v obci Chorvátsky Grob – Čierna Voda, kde sa už v novembri mohli deti hrať na novom ihrisku. Trnavský speleoklub mohol obnoviť náučné tabule o časti Malých Karpát a zlepšiť turistické podmienky v rámci projektu revitalizácie náučného chodníka Smolenický kras pri Trnave.

„Robíme správnu vec. Meníme postoj, vnímanie mnohých ľudí k ich bezprostrednému okoliu. Vďaka programu SPPoločne sa môžu ľudia aktívne pričiniť o skvalitnenie životnej úrovne a skrášlenie svojho regiónu, v ktorom žijú a najlepšie poznajú jeho potreby a záujmy. Verím, že aj druhý ročník programu SPPoločne obohatí zbierku obnovených slovenských miest a prírodných krás,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Program SPPoločne sa stal populárnym na celom Slovensku. O čom svedčí až 700 aktuálne prihlásených projektov, z ktorých 240 postúpilo do verejného on-line hlasovania. Tieto projekty získali najvyšší počet bodov za originalitu, prínos pre daný región či komunitu od odborných hodnotiacich komisií vo všetkých troch regiónoch Slovenska – západ, stred, východ (40 projektov v každej z dvoch kategórií v každom regióne). Šancu uspieť vo verejnom hlasovaní bude mať minimálne 12 projektov v každom z troch regiónov (spolu najmenej 36 projektov) s najvyšším počtom pridelených verejných hlasov.

Samotné hlasovanie so sebou tento rok prináša aj novinku – svojmu vybranému projektu môže hlasujúci udeliť nie iba jeden ale až tri hlasy, prípadne ich rozdeliť medzi tri, alebo dva rôzne projekty. Tri hlasy získa hlasujúci, ak nám poskytne svoje kontaktné údaje a súhlas so zasielaním informácií o novinkách SPP e-mailom. Výsledky hlasovania uverejníme koncom júna 2013 na www.sppolocne.sk.

Po skončení verejného hlasovania získa 6 mimoriadne zaujímavých projektov navyše bonusové ceny vo výške 5 000 eur.

Pre zákazníkov SPP sme pripravili súťaž Zlepšime SPPoločne Slovensko, ktorá sa začína súbežne s verejným hlasovaním 30. mája 2013. Po zaregistrovaní do nového zákazníckeho on-line portálu Moje SPP prostredníctvom www.sppolocne.sk sú zákazníci SPP automaticky zaradení do tejto súťaže. Vyhrať môžu 3-dňový wellness pobyt pre 2 osoby v kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Súťaž bude prebiehať v 4 žrebovacích kolách od 3. júna do 24. júna 2013. Žrebovanie výhercov súťaže Zlepšime SPPoločne Slovensko sa uskutoční elektronicky náhodným výberom každý pondelok. V každom žrebovacom kole vyhrávajú 2 súťažiaci. Mená 8 výhercov uverejníme na www.sppolocne.sk od 3. júna do 24. júna 2013.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Dar Taiwanu pre Ukrajinu vo výške 4,6 milióna eur navýšili Slováci a Slovenky o skoro 860-tisíc eur Súťaž kamenných predajní Visa Slovak Top Shop 2023 vyhrala čokoládovňa LYRA z Ivanky pri Nitre

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.