Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ragr.jpg
Foto: Foto: Veronafiere
1. októbra 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľtrh ArtVerona bude hľadať utópiu

VERONA 1. októbra 2018 – ArtVerona je svetovou výstavou, ktorá je charakteristická svojou podporou tradičného aj moderného umenia a novej generácie jeho zberateľov. 14. ročník veľtrhu sa uskutoční od 12. do 15. októbra 2018 na výstavisku Veronafiere v talianskej Verone.

Acc.jpg
Foto: Foto: Veronafiere

Okrem hlavného programu, kde  bude možné vidieť prezentáciu 145 galérií, sa môžu návštevníci zúčastniť aj pôsobivého  programu Art&City. Jeho cieľom je prepojiť menej známe miesta vo Verone s VIP programom pre zberateľov.. Výstava umiestnená v centre mesta pri rieke Adiže, približuje súborné dielo skupiny umelcov tvoriacich v 60-tych rokoch. Výstava má 4 časti poukazujúce na proces tvorby utopických diel: sloboda, luxus, komunita a riziko neúspechu.

Ako prilákať začínajúcich zberateľov?
Láskou a originalitou

Neopozeraným miestom bude tzv. First love. Teda platforma, ktorá má za cieľ popostrčiť neodbornú verejnosť k poznaniu vysoko kvalitních umeleckých diel. Tieto diela sú zároveň cenovo dostupné – to znamená do výšky 5000 €, čím sa stávajú diela pre začínajúcich zberateľov dostupnejšie. Kurátori si od toho sľubujú, že budú takto svedkami zberateľského milostného iskrenia.

Súčasťou veľtrhu ArtVerona 2018 bude pridružený festival Veronetta. Jeho cieľom je prilákať návštevníkov festivalu a turistov i do menej známych kútov mesta. Vo verejnom priestore nájdete medzinárodnú video performerku Elenu Bellantoni, alebo domáceho umelca Eugenia Tibaldi.

Viac informácií nájdete:
www.artverona.it
www.facebook.com/artveronafieradarte

K téme

Fieracavalli: Veľtrh jazdectva a koní veľkolepo oslávi 120. ročník

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Umenie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.