Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rsg.jpg
Foto: Veronafiere
26. septembra 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

Svetový veľtrh mramoru v talianskej Verone – 53. ročník MARMOMACu

VERONA 26. septembra 2018 – Veľtrh Marmomac je najvýznamnejším svetovým veľtrhom venovaným mramoru a kamenným inštaláciám. Tento rok bude prebiehať 26. – 29. septembra a hlavnou témou celej výstavy je „Wellness & Hospitality“, teda využitie mramoru a kachličiek v priestoroch pre relax a oddych. K dispozícií bude prehliadka prírodného kameňa a doplnkov pre tvorbu nábytku a architektonických prvkov, ktorých hlavným účelom je navodenie pohostinnosti a pohody.

Tohtoročnou hlavou témou  bude voda. Pre návštevníkov bude pripravených 5 výstav: 2 pre dizajn výrobkov, po jednej so zameraním na architektúru, umeleckú identitu a Ristorante d\’Autore. Táto sála je tradične realizovaná v spolupráci s Talianskym Ministerstvom pre hospodársky rozvoj, Talianskou obchodnou komorou (ITA).

Ako každý rok, aj tentoraz  budú odovzdané ceny Stone Award, ktoré sa skladajú z dvoch častí. Best communication award je udeľovaná najlepšej inštalácií veľtrhu a Icon award získa objekt, ktorý sa stáva komunikačným obrazom pre nasledujúci ročník. Už štvrtýkrát sa v rámci podujatia uskutoční medzinárodná konferencia venovaná prírodnému kameňu – Stone summit 2018.

Úspech veľtrhu Marmomac spočíva najmä v schopnosti spojiť podnikanie, kultúru a materiál, ktorý má v Taliansku tisícročnú tradíciu. Dôkazom toho je aj  každoročná vysoká účasť. V minulom roku sa vo Verone zišlo takmer 1 600 vystavovateľov z viac ako 56 krajín sveta. Výstavnú plochu o rozlohe 81 tisíc m2 zaplnilo vyše 67 tisíc návštevníkov zo 147 krajín. Čo znamenalo nový rekord v návštevnosti.

Viac na: www.marmomac.com
Fotografie z roku 2017 nájdete tu: http://www.marmomac.com/en/generic/photo-gallery/

K téme

Ocenenie pre originálnu zmes na špagety Veľtrh ArtVerona bude hľadať utópiu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Umenie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.