Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Velkopopovický Kozel ponúkne ojedinelé pivo

BRATISLAVA 26. mája – Pivovary Topvar otvárajú na Slovensku celkom novú kategóriu osviežujúcich pív, ktoré u nás zatiaľ patria k neprebádanej oblasti pivovarníctva. Už v máji predstavia novinku – Velkopopovický Kozel Extra svieži, 100% pivo vyrobené výlučne z prírodných surovín, z jačmenného sladu, chmeľu a vody. Jeho unikátnu osviežujúcu chuť a jemnú citrusovú vôňu mu dodáva nový druh chmeľu CITRA, ktorý doplnil tradične využívaný chmeľ z oblasti Ústí a Žatecka. Nebude preto vôbec sladký a vďaka chmeľu CITRAa prinesie osvieženie pre vyznávačov pravej pivnej chute. Už od druhej polovice mája sa bude čapovať v 500 pivných puboch po celom Slovensku a v obchodoch bude dostupné vo fľašiach a plechovkách.

Slovenský pivný trh obohatí novinka, ktorou je osviežujúce pivo Velkopopovický Kozel Extra svieži. „Tradičnú receptúru Velkopopovického Kozla sme obohatili o nový chmeľ CITRA, ktorý je veľmi mladou odrodou chmeľu a na Slovensku bol doteraz takmer neznámy. Práve vďaka nemu si novinka, Velkopopovický Kozel Extra Svieži, zachováva vyváženú pivnú chuť s jemnými tónmi citrusov. Rád by som zdôraznil, že nejde o pivný mix, radler, ale o 100% pivo. Varí sa tradičným spôsobom z rovnakých surovín, ako ostatné pivá tejto značky, s pridaním už spomínaného chmeľu CITRA,“ priblížil novinku v Kozlovej rodine pív špecialista značky Martin Škopek.

Chmeľ CITRA je jednou z noviniek na medzinárodnom pivovarníckom poli, kde už žne svoje úspechy a podľa vyjadrení expertov ho čaká sľubná budúcnosť. Pivu dodáva sviežosť, ktorá sa chuťovo prejavuje ako zmes grapefruitu, limetky, liči a egrešu. Tieto nové tóny, rozoznateľné hneď po napití, následne strieda príjemná doznievajúca jemná horkosť.

Velkopopovický Kozel je značkou, ktorá má v portfóliu spoločnosti Pivovary Topvar svoje nezastupiteľné miesto. Patrí k značkám s najdynamickejším rastom na českom trhu, odkiaľ pochádza, ako aj na zahraničných trhoch. Na Slovensku patril v minulom roku medzi najpredávanejšie české značky.
Pýchou Velkopopovického Kozla je dôsledné dodržiavanie tradície jeho varenia. Používa chmeľ najlepšej českej kvality z oblasti Ústí a Žatecka, ktorý je u odborníkov cenený najmä pre svoj obsah typických horkých aromatických látok. Osobitosťou pri varení je tzv. dvojité chmelenie, vďaka čomu získava Kozel svoju typickú jemnú horkosť a vyváženú chmeľovú arómu.
Aktuálne informácie o aktivitách a projektoch podporovaných značkou Velkopopovický Kozel nájdete na internetových stránkach www.kozel.sk

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom SABMiller plc, ktorá je jednou z najväčších svetových pivovarníckych spoločností, s pivovarníckymi aktivitami či distribúciou vo viac než 60 krajinách sveta na šiestich kontinentoch. Skupina značiek SABMiller zahŕňa významné medzinárodné značky ako Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a Pilsner Urquell, a takmer 200 úspešných regionálnych a národných značiek. Súčasťou portfólia spoločnosti Pivovary Topvar sú značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Velkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Master, Gambrinus a Birell.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vianoce a Prazdroj k sebe jednoducho patria Vratné sklenené fľaše hlásia comeback. Prečo je to dobrá správa?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.