Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Veľkonočné trhy vo Viedni

BRATISLAVA 20. marca – Veľkonočné trhy už tradične lákajú na návštevu susednej Viedne. Ku klasike Veľkej noci sa radia Veľkonočné trhy na zámku Schönbrunn, Staroviedenské veľkonočné trhy, Veľkonočné trhy umeleckých remesiel Am Hof, Veľkonočné trhy s bioproduktmi na námestí Freyungu či Veľkonočná slávnosť vo viedenskom Prátri.

Veľkonočné trhy na zámku Schönbrunn vo Viedni sú považované za najromantickejšie a najväčšie vo Viedni. Pred barokovou kulisou si návštevníci môžu vybrať z rozmanitých kraslíc, klasických a moderných veľkonočných dekorácií, plechových a drevených hračiek, skla či keramiky. Ponuku 60 vystavovateľov obohatia aj regionálne pochúťky z domáceho Rakúska a džezové koncerty.

Najviac zábavy si užijú najmenší pri veľkonočných hrách, hľadaní veľkonočných vajíčok a sladkostí či v tvorivých dielňach pri výrobe veľkonočného zajačika z marcipánu a viazaní bahniatok. Po parkovom areáli sa môžu záujemci previesť vláčikom. V zámockej kaplnke sa 22., 29. marca a 5. apríla uskutočnia sviatočné omše. Počas omše na Veľkonočnú nedeľu zaznie v kaplnke aj slávnostná hudba W.A.Mozarta. Veľkonočné trhy na zámku Schönbrunn (www.ostermarkt.co.at) potrvajú do nádvorí od 21. marca do 6. apríla.

Staroviedenské veľkonočné trhy v centre mesta na námestí Freyung sú absolútnou klasikou. Ich zaujímavosťou je obrovská kopa maľovaných kraslíc, až okolo 40.000. Tú nájdu záujemci v samom srdci trhov. 42 stánkov prináša veľkonočné dekorácie, ručne vyrobené keramické figúrky, šperky, kvety, košikárske remeslo, neodmysliteľné kraslice či čokoládové vajíčka. Pestrý program očakáva deti – veľkonočné tvorivé dielne, bábkové divadielko a dokonca aj živé králiky.

Na námestí Freyung, pred palácom Harrachových nájdete aj ďalší Veľkonočný trh s bioproduktmi. Farmári z okolia tu ponúknu rozmanité dobroty na Veľkonočný stôl ako napríklad vraj najlepšiu veľkonočnú šunku v meste alebo si návštevníci môžu pochutnať aj na skvelom zeleninovom raclette. Staroviedenské veľkonočné trhy (www.altwiener-markt.at) na nám. Freyung pred kostolom Schottenkirche potrvajú od 20. marca do 6. apríla. Veľkonočné trhy bioproduktov od farmárov na rovnakom námestí sú otvorené až do 4 .apríla (www.biobauernmarkt-freyung.at).

Kúsok od Staroviedenských trhov nájdu záujemci ďalšie – Veľkonočné trhy Am Hof, ktoré prinášajú predovšetkým umelecko-remeselné výrobky a veľkonočné dekorácie. Sledovať je možné aj umelcov priamo pri tvorbe veľkonočných kraslíc a ukážkach ďalších umeleckých remesiel. Veľkonočné trhy umeleckých remesiel (www.kunsthandwerksmarkt.at) potrvajú od 20. marca do 6. apríla.

Už po druhý raz sa na univerzitnom kampuse Altes AKH uskutoční pred Veľkou nocou jarmok umeleckých remesiel, veľkonočných dekorácií a kulinárskych špecialít. Jarnú a predveľkonočnú atmosféru si v parkovom areáli vychutnajú predovšetkým rodiny s deťmi. Veľkonočné trhy na univerzitnom kampuse Altes AKH na Spitalgasse 2 budú prístupné 20. marca až 6. apríla.

Veľkonočná slávnosť (www.praterwien.com) so živou hudbou, jarným sprievodom v kostýmoch a pestrým programom pre deti očakáva na Veľkonočnú nedeľu, 5. apríla návštevníkov zábavného parku Práter.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

COOP Jednota: Podporme na Veľkú noc slovenských dodávateľov BILLA inšpiruje zákazníkov, aby si na Veľkú noc zostavili zdravší jedálniček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.