Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

V Nemecku tankujte v pondelok – ušetríte 5 centov na liter

BRATISLAVA 6. júna – Ak cestujete cez Nemecko za dovolenkou, môžete plánovaním tankovania počas cesty ušetriť až 9 centov na liter paliva. Vyplýva to zo štatistík DKV Euro Service, popredného poskytovateľa služieb pre dopravcov.

„Ceny palív sú v Nemecku v priemerne vyššie ako u nás. Napríklad za jeden liter nafty v Nemecku zaplatili vodiči v máji priemerne o 5 centov viac ako na Slovensku. Ak sa však nemôžete tankovaniu v Nemecku vyhnúť, môžete stále veľa ušetriť tankovaním v správnom dni v týždni, výberom regiónu alebo siete čerpacích staníc,“ hovorí Ondřej Pavlík, riaditeľ slovenskej a českej pobočky DKV Euro Service.

„Najnižšie ceny v Nemecku bývajú v pondelok. Utorkové sú v priemere už o 3,5 centa vyššie, v stredu sa zvyšujú o 4,7 centa a kulminujú vo štvrtok, kedy dochádza k nárastu o 5,2 centa. Podstatný je aj región, v ktorom tankujete. Rozdiel v tomto prípade môže tvoriť až 9 centov. „Rovnakú situáciu poznáme aj zo Slovenska, kde sú však rozdiely ešte o niečo vyššie,“ doplňuje O. Pavlík.

V neposlednom rade je dôležitý aj výber siete. Priemerný rozdiel medzi najdrahšou a najlacnejšou je 7,5 centa. „Kombináciou vyššie uvedeného, tzn. kedy budete tankovať v rámci pracovného týždňa, v ktorom regióne a u ktorej značky, vám v priemere môže usporiť okolo 6 centov za liter,“ konštatuje O. Pavlík.

Pri cestách do Nemecka sa preto tankovanie oplatí plánovať alebo si vybrať tankovanie vďaka smartfónu aj počas cesty. Vhodnou pomôckou môže byť nedávno spustená aplikácia DKV, umožňujúca vyhľadávať čerpacie stanice s najnižšími cenami pohonných hmôt v okolí. Jej výhodou je, že sa ceny z 35 000 čerpacích staníc v Európe aktualizujú automaticky podľa tankovania v daný deň. DKV App je možné stiahnuť v Apple store a Google Play. K dispozícii je pre telefóny Apple iPhone s iOS 5 a všetky mobily s operačným systémom Android.

Ďalšie informácie o mobilnej aplikácii nájdete na:

Mobilná aplikácia DKV nájde najlacnejšie čerpacie stanice
https://sita.sk/automagazin/mobilna-aplikacia-dkv-najde-najlacnej/676912-clanok.html

DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 54 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorázovej úhrady mýta alebo vrátenie dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. V roku 2012 predstavoval obrat skupiny DKV v Európe 5,34 miliardy eur. Spoločnosť je zastúpená v 42 krajinách a zamestnáva vyše 680 pracovníkov po celej Európe. V uplynulom roku bolo v obehu 1,9 milióna servisných kariet DKV u 98 000 zákazníkov. V roku 2012 bola karta DKV vyhlásená ôsmy krát za sebou „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

10 rokov Connected Biking s Bosch eBike Systems PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.