Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V metropole Rakúska začína Vienna Design Week

BRATISLAVA 26. septembra – Vienna Design Week ovládne od 26. septembra do 5. októbra Viedeň. Už ôsmy týždeň dizajnu u susedov prinesie rôznorodú tvorbu produktového, priemyselného či nábytkového dizajnu. V spolupráci s viedenskými múzeami, dizajnérskymi firmami a dizajnérmi z celého sveta, prostredníctvom viac ako stovky akcií – výstav, prezentácii, inštalácií, filmových prehliadok či odborných diskusií – načrtne Vienna Design Week ako pristupovať k téme dizajnu. Na najväčší festival dizajnu v Rakúsku zavítalo ostatný rok 30.900 návštevníkov.

Neodmysliteľnou súčasťou festivalového programu sú tzv. Cesty vášne, ktoré pozývajú domácich i zahraničných dizajnérov do vybraných tradičných firiem, klasických lokálnych manufaktúr, kde experimentálnym a hravým spôsobom tvoria spolu inštalácie, prezentácie alebo produkty. Tento rok spolupracovali dizajnéri napríklad s klasickým obuvníkom Rudolf Scheer & Söhne, tradičnou sklárskou dielňou J. & L. Lobmeyr či manufaktúrou, ktorá pracuje so striebrom – Wiener Silber Manufactur. Holandské dizajnérske duo BCXSY – Boaz Cohen a Sayaka Yamamoto spojilo sily s lokálnou sklárskou dielňou J. & L. Lobmeyr a českí dizajnéri deForm, Jakub Pollág and Václav Mlynář prepojili svoju tvorivosť s tradičným výrobcom obuvi Rudolf Scheer & Söhne. Hotové produkty si záujemci budú môcť prezrieť prostredníctvom špeciálnej obhliadky po manufaktúrach a tradičných firmách.

V centre pozornosti Vienna Design Week-u je tento rok Maďarsko. V spolupráci s Maďarským kultúrnym inštitútom vo Viedni priblíži festival v rôznych programových formátoch dizajn susednej krajiny. Viedenský týždeň dizajnu prinesie napríklad aj výstavy v Rakúskom múzeu úžitkového umenia MAK, program pre deti v múzeu ZOOM či programový formát Debut s prezentáciou projektov, pochádzajúcich z domácich i zahraničných univerzít, vysokých škôl a dizajn štúdií.

Dejiskom Vienna Design Week je tento raz tretí viedenský obvod, ktorý podujatie zviditeľní prostredníctvom rôznych lokalít, projektov Ciest vášne, výstav ako aj ďalších podujatí. Aj festivalová centrála sa usídli v barokovom paláci Palais Schwarzenberg, kde návštevníci nájdu info point, kaviareň Pop-Up-Café, experimentálnu dielňu tzv. Laboratórium a niekoľko výstav, ktoré tvoria základný pilier viedenského týždňa dizajnu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zamierené na čerstvosť: Lidl sponzorom ME mužov v hádzanej 2022 Študenti z Prešova sa tešia z novej anglickej knižnice od spoločnosti McDonald’s

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.