Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Lidl lese bude už čoskoro rásť 315 000 stromčekov

BRATISLAVA 2. apríla – Vďaka zákazníkom sa Lidlu podarilo vyčleniť prostriedky na výsadbu ďalších 109 672 stromčekov, reťazec následne zaokrúhlil počet nových sadeničiek na 115 000. V súčte s predošlými ročníkmi projektu to znamená, že v Lidl lese bude už čoskoro rásť 315 000 stromčekov.

Vďaka zákazníkom spoločnosti Lidl sa od júla 2014 do marca 2015 podarilo vyčleniť prostriedky na kúpu a výsadbu ďalších 109 672 mladých stromčekov v Tatrách. Obchodný reťazec sa rozhodol zaokrúhliť počet sadeničiek určených na tohtoročnú jarnú výsadbu na 115 000. V poradí tretia etapa kampane „Voda pre stromy“ bola teda opäť rekordná.

„Tatranským lesom sme začali pomáhať v roku 2012 darom 25 000 sadeničiek. V obnove kalamitou zničeného územia sme následne pokračovali kampaňou ´Voda pre stromy´. Teší nás, že každý z doterajších ročníkov prekonal v počte nových sadeničiek ten predošlý,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl. V roku 2013 vyčlenil obchodný reťazec vďaka svojim zákazníkom finančné prostriedky na kúpu a výsadbu 75 000 stromčekov, o rok neskôr to bolo 100 000 a v nedávno skončenom ročníku 115 000 sadeničiek. V celkovej bilancii pomoci slovenským horám to znamená, že počet stromčekov v Lidl lese už onedlho dosiahne 315 000, ktoré budú rásť na ploche väčšej ako 90 hektárov.

Lidl sa aktívne podieľa na zalesňovaní tatranských hôr a nezostáva iba pri darovaní sadeničiek. Desiatky jeho zamestnancov každý rok osobne vysádzajú stromčeky. V máji 2014 sa im podarilo prekonať vlastný slovenský rekord v kategórii „Najviac vysadených stromčekov za jeden deň“. Aktuálny zápis v Knihe slovenských rekordov má hodnotu 6000 stromčekov. Tento rok sa v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky bude opäť vysádzať v Nízkych Tatrách, v Lesnej správe Malužiná.

V rámci iniciatívy „Voda pre stromy“ venuje Lidl za každú predanú 1,5 l fľašu minerálnej vody Saguaro jeden cent na kúpu a výsadbu mladých v Tatrách. Aktuálne informácie o projekte je možné nájsť na internetovej stránke www.lidl.sk, či na oficiálnom facebookovom profile spoločnosti Lidl www.facebook.com/lidlslovensko.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Keď podpora domácich výrobcov, tak poriadna Tento obchod si na férovosti dáva záležať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.