Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V kúpeľoch sa vlani liečilo takmer 42 tisíc poistencov VšZP

BRATISLAVA 27. mája – V roku 2015 absolvovalo kúpeľnú liečbu celkom 41 987 poistencov VšZP a náklady poisťovne na kúpeľnú liečbu predstavovali 31 987 810 . V porovnaní s rokom 2014 VšZP zaznamenala mierny nárast počtu dospelých poistencov liečených v skupine „A“, teda v skupine, kde zdravotná poisťovňa hradí okrem procedúr i liečbu a ubytovanie. Tento nárast priamo súvisí aj s vyššou operovanosťou poistencov VšZP a znižovaním čakacích dôb na plánované operácie. Celkový počet poistencov, ktorí vlani absolvovali kúpeľnú liečbu však medziročne poklesol o 3,7%.

V skupine “ A“ sa vlani liečilo 23 914 dospelých poistencov a 4 578 detí a mladistvých do 18 rokov. V skupine “ B“ sa liečilo 13 495 dospelých poistencov. V prípade dospelých išlo najčastejšie o choroby pohybového a obehového ústrojenstva, u detí boli najčastejším dôvodom kúpeľnej liečby netuberkulózne choroby dýchacích ciest. VšZP zároveň uhradila sprievodcu v 672 prípadoch.

Najviac poistencov absolvovalo kúpeľnú liečbu v mesiacoch júl – október. Medzi poistencami, ktorým VšZP v minulom roku uhradila liečbu v kúpeľoch dominovali ženy. Z celkového počtu liečených poistencov bolo až 53,48 % žien, 35,61% mužov a 10,90 % detí.

Poistenci VšZP sa vlani liečili v 27 prírodných liečebných kúpeľoch a v 2 sanatóriách. Najnavštevovanejšími kúpeľmi boli Bardejovské kúpele. Pri ochoreniach pohybového systému vedú rebríček návštevnosti Trenčianske Teplice a Piešťany. Poistenci VšZP s pohybovým hendikepom sa najčastejšie liečili v kúpeľoch Marína Kováčová.

Okrem kúpeľnej starostlivosti hradenej z verejného zdravotného poistenia VšZP zabezpečuje svojim poistencom, ktorí navštívia kúpele ako samoplatcovia preventívne, liečebno-preventívne, rekondičné a relaxačné pobyty so zľavou až do 25 % vo vybraných liečebných kúpeľoch. Podrobné informácie o zľavách v jednotlivých kúpeľoch nájdu poistenci na webovej stránke http://www.vszp.sk/kupele/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Alfons Mucha bol geniálny fotograf, odhaľuje výstava na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch Východná Morava – miesto pre skutočnú dovolenku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.