Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V biznis štvrti Panorama vznikol nový verejný priestor s detským ihriskom

Bratislava, 20.10.2017 – Elegantná biznis zóna Panorama vo vznikajúcej mestskej štvrti pri Dunaji sa rozrástla o viacúčelový verejný priestor. Vo vnútrobloku medzi obytnými vežami Panorama City, administratívnym komplexom Panorama Business II a TOWER 115 vznikla zelená oddychová zóna, ktorú včera za účasti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala odovzdala spoločnosť J&T REAL ESTATE do užívania verejnosti. Priestor zahŕňa malé námestie, park, promenádu a moderné detské ihrisko, ktoré spolu s ponukou kaviarní a obchodných prevádzok vytvárajú príjemné miesto na oddych pre obyvateľov bytových domov aj zamestnancov administratívnych objektov v zóne.

„Vo všetkých našich projektoch sa snažíme o to, aby sme v nich vytvorili plnohodnotné prostredie na prácu či bývanie. Tento prístup sme zvolili aj v tejto štvrti, ktorá vďaka novému parku získala mestskejší charakter. Veríme, že sa táto oddychová zóna čoskoro stane obľúbeným miestom pre ľudí, ktorí tu žijú a pracujú, a v budúcnosti vhodne doplní ďalšie verejné priestory rodiacej sa mestskej štvrte pri Dunaji,“ povedal pri príležitosti otvorenia parku Peter Korbačka zo spoločnosti J&T REAL ESTATE.

„Ide o ďalší príklad pozitívnej spolupráce investora s hlavným mestom. Investorov sa vždy pýtam, ako ich projekt obohatí mesto, aký bude mať prínos pre Bratislavčanov. Som rád, že sa súčasťou projektu Panorama City stal tento zaujímavý oddychový priestor, ktorý bude slúžiť nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom tejto lokality,“ skonštatoval v tento slávnostný deň primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Návrh parku vychádza zo základného funkčného rozdelenia priestoru na malé námestie „plazu“ a park. Tie sú rozdelené promenádou, ktorá je aktívnym verejným priestorom prepájajúcim celý vnútroblok. Parkom ako potok preteká oddychová fontána inšpirovaná slávnou Diana Memorial Fountain v Londýne. Celkovú pokojnú atmosféru priestoru vytvárajú elegantné vetrolamy v predpolí TOWER 115.

„Park s viacerými vstupmi charakterizujú predovšetkým organické tvary. Rozmiestnenie stromov evokuje „urbánny les“, prírodné materiálové riešenie chodníkov v parku zase prirodzene nabáda návštevníkov, aby spomalili,“ vysvetľuje koncept riešenia priestoru architekt Ing. Radoslav Grečmal z ateliéru GFI.

Plaza je v priamom kontakte s budovou Tower 115 a tvorí ju prevažne spevnený povrch. Ornamentálne stromy umiestnené v pravidelných kruhových výrezoch pôsobia ako živé umenie vo verejnom priestore. Zaujímavým prvkom v priestore je vertika?lna popínavá zeleň na kons?trukciách v tvare stromu, ktoré zároveň slúžia ako prekrytie výduchov z podzemných garáží.

Na oko náhodne rozmiestnené lavičky umožnia posedenie v čase pracovných prestávok alebo aj na neformálne pracovné stretnutia. Súčasťou parku je moderné a funkčné detské ihrisko s mäkkým povrchom a množstvom hracích prvkov či výbeh pre deti z miestnej materskej školy. Oddychovú atmosféru dotvára blízkosť originálnych potravín YEME a viacero kaviarní či obchodných prevádzok.

Profil J&T REAL ESTATE, a.s.

Spoločnosť J&T REAL ESTATE, a. s., založená v roku 1996, patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu na Slovensku. Vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov naprieč všetkými segmentmi realitného trhu si zároveň vybudovala pevnú pozíciu v konkurencii najvýznamnejších developerov v strednej Európe. Portfólio aktivít J&T REAL ESTATE, a. s., zahŕňa realizáciu kancelárskych, rezidenčných, hotelových, ale aj priemyselných projektov. Medzi významné skúsenosti patria tiež zákazky v oblasti rozvoja cestovného ruchu vrátane výstavby lyžiarskych areálov. Svoje pole pôsobnosti rozvíja J&T REAL ESTATE, a. s., aj na východoeurópskych realitných trhoch, a to najmä v Ruskej federácii. Pobočky spoločnosti sú aktívne v Bratislave, Prahe a v Moskve.

Najvýznamnejšie projekty J&T REAL ESTATE:

River Park (Bratislava), Panorama City (Bratislava), Zuckermandel (Bratislava), Kadashevskaya Naberezhnaya (Moskva), Rezidencie Karloveské Rameno (Bratislava), Zelené Terasy Devín (Bratislava), Rezidencie Jeseniova (Praha), Rezidencie Kampa (Praha), Westend Square (Bratislava), Westend Gate (Bratislava), Prosek Point (Praha), Grandhotel Kempinski High Tatras (Štrbské pleso), Grand Hotel River Park, a Luxury Collection hotel (Bratislava), Hotel Baltchug Kempinski Moscow (Moskva), Logistický park PSA Peugeot Citroën (Trnava), Logistický park Volkswagen DNV (Bratislava).

www.jtre.sk

K téme

Nájomné A-čkových kancelárií bude kvôli indexácii drahšie. Riešením je kúpa vlastných priestorov 365.bank uzavrela rok 2023 so ziskom takmer 85 mil. eur. V zmysle svojej stratégie naďalej upevňuje pozíciu retailovej banky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.