Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

V Bernolákove vyrástla učebňa v prírode

BRATISLAVA 30. mája – Učenie v prírode. Takýto sen sa splnil žiakom Základnej školy v Bernolákove, ktorá sa zúčastnila 1. ročníka programu SPPoločne.

Projekt s výstižným názvom: „Mozog potrebuje kyslík – Pod stromami nám to myslí, “ si získal sympatie širokej verejnosti a počtom hlasov 1682 sa prebojoval až k finančnej podpore vo výške 8750 eur. Vďaka grantovému príspevku a ochote žiakov i učiteľov, si dnes žiaci spríjemňujú štúdium pobytom na čerstvom vzduchu.
Ruku k dielu priložili samotní žiaci školy aj rodičia. Výsledkom ich tvrdej práce je nová učebňa v prírode, ktorej hlavnou časťou je drevený altánok. Nechýba ani záhradný krb, pestrofarebná skalka a náučný chodník.

Donedávna obyčajný školský areál sa razom premenil na podnetný oddychovo- učebný priestor. Príďte osláviť jeho premenu v piatok, 31. mája o 10:00 h v priestoroch Základnej školy v Bernolákove. Prežite príjemné dopoludnie v krásnom vynovenom prostredí. Môžete sa tešiť aj na netradičný krst učebne lupienkami kvetov a na vysádzanie prinesených skalničiek.

Nechajte sa inšpirovať slovami Hansa Christiana Andersena: „Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherné vydanie.“ Presvedčte sa o jej kráse naživo, a to už zajtra, počas slávnostného otvorenia učebne v prírode.

Projekt „Mozog potrebuje kyslík – Pod stromami nám to myslí,“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou spoločnosti SPP, Nadácie SPP a EkoFondu. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné online hlasovanie. Počas prvého ročníka projektu si finančnú pomoc v podobe 320 000 eur nakoniec rozdelilo 43 projektov s najväčším počtom hlasov, medzi nimi aj učebňa v prírode v Bernolákove. V súčasnosti prebieha druhý ročník programu, ktorý sa momentálne blíži k fáze online hlasovania.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Muži, pomôžte zmeniť budúcnosť detí Program BUDDY vie, ako pomôcť stovkám detí z detských domovov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.