Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Už tristo rokov uplynulo od popravy Juraja Jánošíka

BRATISLAVA 30. septembra – Jedna z najznámejších legiend slovenskej histórie, poprava zbojníka Juraja Jánošíka, má 300 rokov. Hotel Jánošík**** v Liptovskom Mikuláši sa pri tejto príležitosti rozhodol opäť oživiť jeho pamiatku. V piatok 27. septembra odhalil Jánošíkovú šibenicu na mieste jeho posledných chvíľ života.

Hotel Jánošík**** odhalil pamätné popravisko známeho slovenského zbojníka – Juraja Jánošíka. Nachádza sa v priestoroch parku hotela, o ktorom legenda vraví, že stojí na mieste trhoviska, ktorým viedli Jánošíka z väzenia na súd. Stalo sa tak pred tristo rokmi – na jar roku 1713. Hotel tak vytvoril turistický, historický a náučný bod, ktorým bude končiť prehliadka mesta so zbojníckym príbehom.

Slávnostné odhalenie Jánošíkovej šibenice bolo vyvrcholením série kultúrnych podujatí pripomínajúcich 300. výročie Jánošíkovho odsúdenia a popravy. Symbolicky sa odohralo 27. septembra počas Svetového dňa cestovného ruchu. „Veríme, že šibenica prispeje k turistickému ruchu mesta a dokreslí jeho Jánošíkovú atmosféru,“ vraví Marián Polák, riaditeľ hotela Jánošík.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov André Rieu – Live v Bratislave 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.