Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Už o týždeň konferencia iDEME OPIS 2015

BRATISLAVA 18. júna – Už o týždeň sa v Bratislave uskutoční ôsmy ročník odbornej konferencie iDEME (Informatizácia až po dediny a mestá), ktorá je venovaná informatizácii verejnej správy. Hlavnou témou bude prezentácia nových elektronických služieb verejnej správy, ktoré vznikli s podporou Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS).

Podujatie 25. júna 2015 organizujú občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) a Riadiaci orgán OPIS. Spoluorganizátorom je DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska (DEUS), realizátor národného projektu Dátové centrum obcí a miest (DCOM). Záštitu nad konferenciou prevzal Úrad vlády SR.

Ako informoval organizátor konferencie, prezident PPP Milan Ištván, týmto podujatím chcú aktívne prispieť k popularizácii eGovernmentu na Slovensku, preto vytvorili vybraným poskytovateľom elektronických služieb priestor na ich odprezentovanie pred odbornou verejnosťou a médiami.

Odprezentovaná bude aj súčasná prevádzka Ústredného portálu verejnej správy Slovensko.sk a jeho výzvy pre najbližšie obdobie. ÚPVS dnes poskytuje 157 elektronických služieb od 8 inštitúcií verejnej správy, 347 zaregistrovaných elektronických formulárov, takmer 5,5 milióna elektronických schránok. Rastie aktívne využitie spoločných modulov ÚPVS.

Zahraničný hosť konferencie, Huibert Steegeling vo svojom príspevku odprezentuje Program modernizácie procesov a IKT mesta Utrecht v Holandsku. Poinformuje o reorganizácii, prechode z decentralizovaného na centralizovaný model a včlenení Enterprise Architektúry do organizácie magistrátu. Prinesie správu o skúsenostiach so štartom práce s architektúrou a použitím architektonického rámca TOGAF ako aj príklady inovácií, pri ktorých tvorbe zohrala architektúra podstatnú úlohu. V závere zhrnie hodnotu, ktorú priniesla Enterprise Architektúra do procesu holistickej modernizácie správy a organizácie mesta Utrecht.

Jozef Benčík, zo spoločnosti SAS, ktorá je lídrom v oblasti odhaľovania podvodov predstaví riešenie SAS Fraud Framework, používané v bankách, v poisťovniach, u telekomunikačných operátorov, ale aj v oblasti bezpečnostných zložiek a v inštitúciách spravujúcich verejné financie. J.Benčík sa zamerá na možnosti a aplikáciu riešenia na odhaľovanie podvodov v oblasti dotačných a grantových podvodov.

Striebornými partnermi konferencie sú spoločnosti ALITER Technologies, AXASOFT a SAS Slovakia. Partnermi sú BiZZdesign, SEVITECH a CORAgeo. Mediálnymi a obsahovými partnermi sú Fórum pre komunikačné technológie, SITA, ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a Výskumný ústav spojov, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie a link na registráciu nájdete na stránke www.ideme.net.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Desať generácií žiakov duálneho vzdelávania v dm ECO – INVESTMENT: Výroba ide v štandardnom režime. Aj vďaka testovaniu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.