Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Už o rok príde ku kompletnej obnove trolejbusov v Bratislave

BRATISLAVA 14. mája – Do Bratislavy príde ďalších 40 trolejbusov zo Škody Electric, a. s. za viac ako 19 miliónov eur. Dopravný podnik Bratislava, a. s. s využitím prostriedkov Európskej únie z Operačného programu Doprava si uplatnil nárok na opciu. Tento kontrakt nadväzuje na minuloročnú dohodu na dodávku 80 vozidiel. Celkovo tak počet nových trolejbusov v Bratislave dosiahne až 120, čím sa kompletne obnoví celý vozopark!
„Úprimne sa teším z toho, že sme mohli uplatniť aj opciu na ďalších 40 vozidiel, čím dosiahneme, že v septembri budúceho roku príde ku kompletnej obnove vozidlového parku trolejbusov v našom hlavnom meste,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava, a. s. Ľubomír Belfi. Zároveň zdôraznil, že z pohľadu DPB, a. s. ide o historický krok, ktorý by sa nepodaril bez aktívnej pomoci a účasti Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktoré je riadiacim orgánom Operačného programu Doprava v Slovenskej republike.
„Ak dnes chceme motivovať ľudí, aby začali viac využívať hromadnú dopravu, musíme im ponúknuť kvalitné služby. Preto sme hľadali riešenia, ktoré obyvateľom a návštevníkom Bratislavy ponúknu moderné, bezpečné cestovanie. Som presvedčený, že 120 nových trolejbusov tento komfort ľuďom ponúkne,“ uviedol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
„Bratislavský dopravný podnik v rámci aktuálne uplatnenej opcie získa 20 veľkokapacitných vozidiel Škoda 31 Tr a 20 dvanásťmetrových vozidiel Škoda 30 Tr. Prvé vozidlá z tohto kontraktu dodá Škoda Electric, a. s. v budúcom roku,“ vyhlásil obchodný manažér Škody Electric, a.s. Petr Kasenčák a dodal: „V súčasnej dobe sa už realizujú dodávky z predchádzajúcej zákazky na 80 trolejbusov. V Bratislave boli v apríli slávnostne dodané prvé dva nové trolejbusy, všetkých osemdesiat trolejbusov dodáme do apríla budúceho roku.“
V rámci kontraktu pre DPB, a. s. vyrába Škoda Electric, a. s. časť trolejbusov s pomocným diesel-agregátom, takéto vozidlá budú schopné jazdy aj na miestach kde nie je trakčné vedenie. Cestujúci iste ocenia aj výkonnú klimatizáciu, bezbariérový prístup do vozidiel, moderný tarifný a informačný systém či zabudovaný vonkajší i vnútorný kamerový systém. Obnovou vozidlového parku dosiahne hlavné mesto súčasný európsky štandard verejnej dopravy trolejbusov. Zároveň týmto krokom DPB, a. s. podporí aj ekologickejšiu dopravu, ktorú predstavuje práve táto forma dopravy, čoraz preferovanejšia vo veľkých európskych mestách.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov André Rieu – Live v Bratislave 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.