Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Úverové riziká v Provident Financial povedie M. Kalivodová

BRATISLAVA 8. októbra – Novou riaditeľkou úverových rizík vo finančnej spoločnosti Provident Financial sa stala Monika Kalivodová. Do Providentu prišla z GE Money Bank, kde mala na starosti riadenie kreditného rizika spotrebiteľských úverov. Monika Kalivodová nahradila Tomáša Kolka, čím sa vyrovnal podiel žien a mužov v najvyššom vedení firmy.

V českom a slovenskom Providente bude Monika Kalivodová riadiť úverové riziko takmer 400-tisíc aktívnych zákazníkov. „Mojím cieľom je zlepšenie schvaľovacích stratégií vrátane zavedenia nového automatického schvaľovacieho procesu, ktorý bude využívať aj informácie z úverových registrov. Výsledkom by malo byť skvalitnenie zákazníckeho portfólia v oboch krajinách,“ hovorí M. Kalivodová.

Svoju profesijnú kariéru Monika Kalivodová začala vo finančnej spoločnosti Santander Consumer Finance, kde pôsobila v rokoch 2001 – 2005 ako vedúca oddelenia schvaľovania. Jej tím posudzoval schopnosť žiadateľov splácať úver a rozhodoval o poskytovaní spotrebiteľských úverov a financovaní vozidiel.

Zo Santanderu prešla Monika Kalivodová do GE Money Bank, kde od roku 2005 pracovala na rôznych pozíciách v oddelení riadenia rizík, naposledy ako senior risk manažérka. Riadila tu úverové riziko pre nezabezpečené a zabezpečené spotrebiteľské úvery vrátane hypoték, kreditných kariet či konsolidácii pôžičiek. Mala na starosti prípravu úverovej stratégie a jej dodržiavanie v praxi, najmä nastavenie optimálneho kreditného rizika a maximálnych výnosov pre banku.

Monika Kalivodová vyštudovala Fakultu ekonomiky a manažmentu (Česká zemědělská univerzita Praha).

O spoločnosti Provident Financial
Spoločnosť Provident Financial s.r.o. pôsobí na slovenskom trhu krátkodobých pôžičiek do domácností od roku 2001. Pôžičky poskytuje na základe transparentných zmlúv, bez účelu, bez ručiteľa, bez skrytých poplatkov. Zákazník v okamihu uzatvorenia zmluvy pozná konečnú čiastku, ktorú zaplatí. Na Slovensku zabezpečuje zázemie spoločnosti 300 zamestnancov a vyše 1400 obchodných zástupcov. Výška pôžičky sa pohybuje od 160 do 2 300 Eur s dĺžkou splácania 60 alebo 100 týždňov.

www.providentfinancial.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Finančné spoločnosti na Slovensku budú viac transparentné FINTECH riešenia CRIF-u na analýzu transakčných dát prinášajú prospech spotrebiteľom i inštitúciám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.