Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

UPC koná v súlade so zákonom, rozhodol TU SR

BRATISLAVA 13. augusta – Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA koná v spore s košickým operátorom ANTIK Telecom v súlade so zákonom. Rozhodol o tom Telekomunikačný úrad SR s tým, že spoločnosť UPC neporušila voči firme ANTIK žiadnu povinnosť vyplývajúcu zo zákona o elektronických komunikáciách, rozhodnutia alebo všeobecne záväzného predpisu vydaného úradom. Vzhľadom na to, že koná plne v súlade so zákonom, Telekomunikačný úrad návrh ANTIK-u proti spoločnosti UPC zamietol.

Návrh na začatie správneho konania na Telekomunikačnom úrade navrhol košický operátor. Sťažoval sa, že spoločnosť UPC podľa neho porušuje zákony a dokonca aj ústavu, keď odmieta prevádzkovať služby firmy ANTIK po svojej sieťovej infraštruktúre. Operátor sa dožadoval, aby spoločnosť UPC prevádzkovala jeho služby televíznej retransmisie po svojej sieťovej infraštruktúre bez akejkoľvek zmluvy či dohodnutých pravidiel a podmienok. Spoločnosť UPC ponúkla ANTIK-u spoluprácu pri retransmisii a vyzvala košického operátora na uzatvorenie zmluvy, tak ako je to v prípade s inými obchodnými partnermi. To však ANTIK odmietol a vyvolal spor na Telekomunikačnom úrade, ktorý po dôkladnom posúdení veci konanie zastavil a dal za pravdu spoločnosti UPC.

Proti konaniu ANTIK Telecomu sa postavili aj menší internetoví provideri združení v Asociácii lokálnych poskytovateľov internetu (ALPI) a Asociácia prevádzkovateľov káblovej televízie (APKT). ALPI zároveň kritizovala ANTIK pre neférovú konkurenciu voči malým operátorom, z budovania čiernych stavieb a prevádzkovania retransmisie v rozpore so zákonom. Podľa APKT, košický operátor svojim arogantným konaním zneužíva sieťovú infraštruktúru ostatných prevádzkovateľov internetových a televíznych služieb. Členovia asociácie sú preto pripravení spraviť všetko pre to, aby pred takýmto konaním ochránili svojich zákazníkov a svoju infraštruktúru.

Ďalšie informácie o službách UPC BROADBAND SLOVAKIA záujemcovia získajú na Infolinke 02 594 22 222, vo vysielaní infokanálu UPC Expres, na webe www.upc.sk alebo na zákazníckych strediskách.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

UPC: Hrozí úplný zákaz českých staníc v ponuke slovenských operátorov UPC uvádza novinku – „Rýchla SIM cez UPC“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.