Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hormonalna joga.jpg
Foto: www.bux.sk
16. apríla 2019 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Unikátna joga pomáha ženám aj mužom

BRATISLAVA 16. apríla – Práve vyšla mimoriadne zaujímavá kniha plná užitočných tipov a rád Hormonálna joga. Jej autorkou je Mirka Bartošová, ktorá roky cvičila jogu len tak pre radosť. Dnes je z nej najznámejšia priekopníčka hormonálnej jogovej terapie na Slovensku.

Ako sa postupne ukázalo, jej súbor cvičení je priam zázračným receptom na krásu, bezchybnú postavu a žiarivú pleť. Nádherne pomáha mladším ženám, ktoré trpia akoukoľvek hormonálnou nerovnováhou, či už bolestivou menštruáciou, premenštruačným syndrómom, alebo majú ťažkosti otehotnieť.
Je veľmi účinná aj pri problémoch so štítnou žľazou, najmä pri jej zníženej funkcii. Veľmi účinná je aj u žien starších ako tridsaťpäť rokov a u žien v menopauze a po menopauze, u ktorých sa prejavujú symptómy spôsobené zníženou hladinou ženských hormónov.

Kniha Hormonálna joga ponúka nielen úžasný návod, ako si zacvičiť hormonálnu jogu v pohodlí domova, ale Mirka vám v nej veľmi profesionálne vysvetlí aj to, ako v ženskom tele fungujú hormóny, ako sa ich činnosť prepája s emočným nastavením ženy, čo spôsobuje ich nerovnováhu a ako sa tá potom prejavuje v živote. Nádhernou súčasťou knihy sú aj príbehy žien, ktoré už kurz hormonálnej jogy u Mirky Bartošovej absolvovali.

V zostave hormonálnej jogy používa rôzne techniky najmä z klasickej jogy, ale aj z ostatných východných tradícií. Autorka zostavy Dinah Rodrigues vybrala, dá sa povedať, tie najsilnejšie techniky a vytvorila tak toto úžasné cvičenie. Vďaka týmto technikám výsledky cvičenia prichádzajú veľmi rýchlo. V zásade platí: čím častejšie cvičíte, tým rýchlejšie a intenzívnejšie sa dostavia výsledky.
„Autorka odporúča každý deň. Ja zo svojej praxe vnímam, že na niekoho to môže byť príliš. Štyri – päťkrát do týždňa, keď človek cvičí, výsledky sú úžasné. Výsledky sa dokážu dostaviť rýchlo, ale je to individuálne u každého človeka,“ dodáva Mirka Bartošová.

Certifikáty oprávňujúce vyučovať hormonálnu jogu ženy, mužov a diabetikov získala v Nemecku a vo Francúzsku priamo od zakladateľky Dinah Rodrigues, ktorá je jediná oprávnená certifikovať terapeutov hormonálnej jogy.

Hormonalna joga 1.jpg
Foto: www.bux.sk

Prečítajte si úryvok z knihy Hormonálna joga:

Čo sa deje pri cvičení s našimi orgánmi a žľazami?

Predstavte si, aký je to pocit, keď si doprajete príjemnú masáž. Svojho maséra si dobre vyberáte. Váš masér vás už dobre pozná, vie prispôsobiť tlak na mieru vášmu telu a aktuálnemu stavu vašich svalov. Vie nájsť zatuhnuté miesta a poľahky uvoľní všetky spazmy a napätia. Takúto masáž si náramne užívate a po jej skončení cítite, že vaše telo sa krásne regeneruje a revitalizuje.
Vy sa tomuto pocitu tešíte. Uvedomte si, že presne takto sa tešia aj vaše orgány, keď ich počas cvičenia rôznymi spôsobmi masírujeme. Všetky sa masáži veľmi tešia a užívajú si pozornosť od nás samých. Takto premasírované orgány sa automaticky očisťujú a regenerujú.
Všetky orgány v našom tele prirodzene pulzujú vlastnou vibráciou. Keď je niektorý orgán napätý alebo naopak ochabnutý, nemôže správne fungovať.
Keď tento stav pretrváva dlhodobo, môžu vzniknúť rôzne poruchy a problémy. Pravidelnou masážou docielime, že naše orgány pulzujú vo svojom prirodzenom rytme. Sú zdravé a dobre fungujú.

Milan Buno, literárny publicista

Inzercia

K téme

Katarína Gillerová a jej nový román Ako vietor Súboj s láskou. Nová historická romanca Jany Pronskej

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.